MenuDzieci z tych obszarów nie wrócą do szkół od razu po nowy roku. Lista

  • Napisane przez  goniec.com
Dzieci z tych obszarów nie wrócą do szkół od razu po nowy roku. Lista

Rząd opublikował listę obszarów, w których szkoły podstawowe pozostaną zamknięte z powodu rosnących wskaźników zakażeń koronawirusem. Sekretarz ds. Edukacji Gavin Williamson ogłosił plan bezpiecznego powrotu szkół po przerwie świątecznej wcześniejszej . Powiedział, że szkoły podstawowe w hotspotach Covid nie zostaną otwarte 4 stycznia zgodnie z planem, a ponowne otwarcie szkół średnich będzie opóźnione. Ogłoszenie nastąpiło po tym, jak sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że ponad trzy czwarte Anglii od czwartku będzie żyło pod ograniczeniami poziomu czwartego.

Williamson powiedział, że nie wszystkie szkoły na poziomie czwartym będą musiały zostać zamknięte, upierając się, że środek wpłynie tylko na „niewielką liczbę obszarów”. Później okazało się, że „mała liczba” to w rzeczywistości 49 władz lokalnych, w których szkoły podstawowe będą musiały przejść na naukę zdalną dla wszystkich dzieci z wyjątkiem szczególnie narażonych na zagrożenia oraz dzieci kluczowych pracowników. Dotknięte obszary to 22 dzielnice Londynu, 11 dzielnic w Essex, 9 gmin w Kent, dwie w East Sussex, cztery w Hertfordshire i Milton Keynes w Buckinghamshire.

Istnieje 49 obszarów, w których szkoły podstawowe będą musiały przejść na naukę zdalną dla wszystkich dzieci z wyjątkiem wrażliwych i kluczowych pracowników, co najmniej do 18 stycznia. Władze lokalne, do których mają zastosowanie niniejsze wytyczne, to:
Londyn
Barking i Dagenham
Barnet
Bexley Brent
Bromley
Croydon
Ealing
Enfield
Hammersmith and Fulham
Havering
Hillingdon
Hounslow
Kensington i Chelsea
Merton
Newham
Richmond-Upon-Thames
Southwark Sutton
Tower Hamlets
Waltham Forest
Wandsworth Westminster

Essex
Brentwood
Epping Forest
Castle Point
Basildon
Rochford
Harlow
Chelmsford
Braintree
Maldon
Southend on Sea
Thurrock

Kent
Dartford
Gravesham
Sevenoaks
Medway
Ashford
Maidstone
Tonbridge i Malling
Tunbridge Wells
Swale

East Sussex
Hastings
Rother

Buckinghamshire
Milton Keynes

Hertfordshire
Watford
Broxbourne
Hertsmere
Three Rivers.

Szkoły podstawowe w tych obszarach będą musiały pozostać zamknięte do co najmniej 18 stycznia, kiedy dane dotyczące koronawirusa zostaną poddane przeglądowi. Rząd powiedział, że żłobki, placówki alternatywne i szkoły specjalne powinny pozostać otwarte nawet w najbardziej dotkniętych rejonach. Tymczasem otwarcie szkół średnich jest opóźnione. Ci w klasach 11 i 13, którzy przygotowują się do egzaminów, nadal będą wracać jako pierwsi, ale 11 stycznia zamiast 4 stycznia. Inne grupy klas na poziomie średnim powrócą 18 stycznia, a nie 11 stycznia, jak planowano w planach rozłożenia na później. Williamson powiedział, że rosnące stopy Covid-19 i nowy wariant spowodowały „natychmiastowe dostosowanie” do jego wcześniejszych planów po dniach dyskusji w gabinecie. Rząd spotkał się z apelami naukowców o zamknięcie szkół na cały styczeń, podczas gdy związki zawodowe wezwały do ​​ponownego otwarcia szkół o dwa tygodnie. Na konferencji prasowej Downing Street  Boris Johnson powiedział, że można podjąć ostrzejsze działania, jeśli nowe środki nie pozwolą na opanowanie wirusa. Przedstawiając plan dla szkół, powiedział: „Dzieci kluczowych pracowników lub osoby uważane za bezbronne będą nadal wracać do szkół podstawowych od przyszłego tygodnia, niezależnie od tego, gdzie mieszkają w Anglii. Dzisiejsze ogłoszenie nie ma na nie wpływu." (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę