Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wielka Brytania: Rząd planuje wprowadzić piąty poziom obostrzeń?

Wielka Brytania: Rząd planuje wprowadzić piąty poziom obostrzeń?

Istnieją obawy, że rząd planuje wprowadzić jeszcze ostrzejsze ograniczenia koronawirusa dla Anglii.

Wielka Brytania odnotowała gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19 w ostatnich tygodniach - wczoraj odnotowano najwyższą liczbę pozytywnych testów od początku pandemii. Liczba pacjentów z wirusem w szpitalach w Anglii przekroczyła obecnie liczbę pacjentów z pierwszej fali

Mając to na uwadze, wydaje się prawdopodobne, że kraj zmierza w kierunku ostrzejszych ograniczeń podczas jutrzejszego przeglądu - a wielu spekuluje, że na kartach jest „poziom pięć” . Oświadczenie na rządowej stronie internetowej brzmi: „Następny formalny przegląd decyzji w sprawie podziału na poziomy nastąpi do 30 grudnia. Rząd stale kontroluje dane i podejmie natychmiastowe działania w celu ochrony lokalnych społeczności”. Chociaż urzędnicy rządowi nie wspominają jeszcze o „poziomie piątym”, doradcy naukowi ostrzegają, że poziom czwarty - obecny najwyższy poziom ograniczeń - nie jest wystarczający.

A po nagłej zmianie systemu trójwarstwowego na czteropoziomowy, potencjalny piąty poziom nie jest wykluczony. Środki czwartego poziomu zakazały wszelkich kontaktów towarzyskich z wyjątkiem jednego innego gospodarstwa domowego na zewnątrz, z zamkniętymi niepotrzebnymi sklepami i zamówieniami pozostającymi w domu. Potencjalny „poziom piąty” poszedłby jeszcze dalej. Naukowcy z Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) wezwali rząd do wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków, informuje Politico. Zasugerował, że środki podobne do drugiego krajowego zamknięcia nie posuną się wystarczająco daleko, a zamiast tego zalecił zamknięcie zbędnych sklepów i zamknięcie szkół, tak jak w pierwszym ogólnokrajowym zamknięciu. Jest możliwe, że te pomysły mogłyby stanowić podstawę piątego poziomu, chociaż po naleganiach szkoły pozostaną otwarte, ministrowie mogą zamiast tego zdecydować o umieszczeniu całej Anglii na poziomie czwartym, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji. Michael Gove nie wykluczył wczoraj umieszczenia całego kraju na czwartym poziomie. (Źródło: metro.co.uk)

Jak informuje portal independent, krajowe ograniczenia koronawirusa są teraz potrzebne, aby zapobiec „katastrofie” w styczniu i lutym, gdy pandemia koronawirusa wchodzi w „nową niebezpieczną fazę”, ostrzegł doradca naukowy rządu.

Andrew Hayward, który zasiada w rządowej grupie doradczej ds. Nowych i powstających zagrożeń wirusami układu oddechowego (Nervtag), również zasugerował, że „ma sens”, aby szkoły były zamknięte przez jakiś czas, ponieważ liczba przypadków wirusa nadal rośnie. " Premier nie wykluczył możliwości trzeciej blokady w kraju - co wcześniej nazwał opcją „nuklearną” - ale w poniedziałek po raz pierwszy odnotowano w Wielkiej Brytanii ponad 40 000 nowych infekcji" - czytamy na portalu independent

Zobacz także:

© Goniec.com