MenuŚwiąteczne zasady: lepiej zostać w domu i nie spotykać się ze starszymi krewnymi

  • Napisane przez  goniec.com
Świąteczne zasady: lepiej zostać w domu i nie spotykać się ze starszymi krewnymi

Cztery narody Wielkiej Brytanii „jednogłośnie” zgodziły się na utrzymanie łagodnych zasad Bożego Narodzenia Covid, powiedział premier - ale niektóre rady ulegną zmianie.

Złagodzone zasady będą nadal obowiązywać od 23 do 27 grudnia , ale zostaną wydane ostrzejsze ostrzeżenia, aby zachęcić ludzi do utrzymywania niskich kontaktów społecznych. Boris Johnson powiedział, że ludzie muszą wykazać się „osobistą odpowiedzialnością” i starać się unikać kontaktu z osobami bezbronnymi.

Walia i Szkocja oddzielnie zaktualizowały swoje porady.

Tylko dwóm gospodarstwom domowym zaleca się teraz mieszanie w Walii, a pierwszy minister Mark Drakeford ogłosił, że wszystkie zbędne usługi detaliczne i usługi bliskiego kontaktu w Walii muszą zostać zamknięte w Wigilię Bożego Narodzenia.

Premier Szkocji Nicola Sturgeon powiedziała, że ​​jej „stanowcze zalecenie” brzmi, że ludzie powinni, jeśli mogą, spędzać Święta Bożego Narodzenia „we własnym domu z własnym gospodarstwem domowym”.

Brytyjscy przywódcy znaleźli się pod presją, aby zrewidować pięciodniowy plan, ponieważ infekcje Covid nadal rosną w Walii i części południowo-wschodniej Anglii. B. Johnson przyznał, że dyskusje między czterema narodami w środę rano zaowocowały „jednogłośnym porozumieniem”, że istniejący plan na Boże Narodzenie powinien być realizowany, „ponieważ nie chcemy kryminalizować od dawna planowanych planów ludzi”.

Powiedział jednak Izbie Gmin, że każdy „powinien zachować szczególną ostrożność w sposobie obchodzenia Bożego Narodzenia”, dodając, że „jest absolutnie niezbędne”, aby ludzie wykazywali „wysoki stopień osobistej odpowiedzialności”.

Wezwał ludzi do zachowania szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami wrażliwymi - i do unikania kontaktu z osobami starszymi „o ile to możliwe”. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę