MenuCo z ograniczeniami w okresie świątecznym? Jest decyzja

  • Napisane przez  goniec.com
Co z ograniczeniami w okresie świątecznym? Jest decyzja

Pomimo ryzyka ogromnego wzrostu w styczniu w okresie świątecznym nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w bożonarodzeniowych „bąbelkach”. Przywódcy polityczni będą jednak podkreślać potrzebę ograniczania kontaktów na Boże Narodzenie.

Opinia publiczna będzie zachęcana do ograniczania podróży do minimum i kierowania się zdrowym rozsądkiem w kontaktach społecznych - dodało źródło. Uważa się, że rozmowy między rządem a przywódcami zdecentralizowanych administracji poparły planowane złagodzenie ograniczeń, pomimo ostrzeżeń ekspertów medycznych o zagrożeniach.

Starszy minister gabinetu Michael Gove spotkał się dziś rano z przywódcami Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, aby podjąć decyzję, czy przepisy zostaną zaostrzone. Wkrótce spodziewane jest wspólne oświadczenie czterech narodów. Dyskusje rozpoczęły się po tym, jak sekretarz społeczności Robert Jenrick powiedział, że ludzie będą musieli dokonać „osobistej oceny”, czy w okresie świątecznym zobaczą osoby starsze lub bezbronne. Zasugerował, że niektórzy mogą zdecydować się na małe przyjęcie i odkładać większe zgromadzenia na wiosnę. Stwierdził: „Wielkanoc może być nowym Bożym Narodzeniem”. (Źródło: metro.co.uk)

Jak informuje sky.news, Boris Johnson powiedział, że wszystkie narody Wielkiej Brytanii osiągnęły „jednomyślne porozumienie”, aby kontynuować planowane zasady dotyczące świątecznej bańki. Dodał jednak, że jeśli spędzają czas z rodziną w okresie świątecznym, powinni „ponosić dużą osobistą odpowiedzialność”. 

Powrót na górę