Logo
 Wydrukuj tę stronę

Jest decyzja. Londyn wchodzi na poziom trzeci. Jakie obszary poza stolicą?

Jest decyzja. Londyn wchodzi na poziom trzeci. Jakie obszary poza stolicą?

Londyn przejdzie do najwyższego poziomu ograniczeń Covid w Anglii od 00:01 GMT w środę, powiedział sekretarz zdrowia Matt Hancock. Część hrabstwa Essex i część Hertfordshire również wejdą na poziom trzeci w tym samym czasie. Jak dodał, zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa , który „może być powiązany” z szybszym rozprzestrzenianiem się w południowej Anglii .

Puby i restauracje trzeciego poziomu muszą zostać zamknięte, z wyjątkiem dań na wynos i dostawy. Również zgodnie z przepisami kibice sportowi nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach na stadionach, a kryte miejsca rozrywki - takie jak kręgielnie i kina - muszą pozostać zamknięte. Sekretarz zdrowia powiedział na odprawie na Downing Street, że należy natychmiast podjąć działania - przed kolejnym zaplanowanym przeglądem trójwarstwowego systemu Anglii w środę - aby spowolnić „gwałtowny, wykładniczy wzrost” infekcji, dodając, że w niektórych obszarach wirus się podwoił co siedem dni.

Hancock ostrzegł, że szpitale w stolicy, Essex i Kent, są już „pod presją”. Opisał wzrost transmisji i nowy wariant jako „zbawienne ostrzeżenie dla całego kraju”. - To jeszcze nie koniec - powiedział.

Ponieważ Kent, Medway i Slough podlegają już regułom trzeciego poziomu, oznacza to, że duże części południowo-wschodniej Anglii wkrótce dołączą do większości Midlands, północno-zachodniej Anglii i północno-wschodniej Anglii pod najsurowszymi ograniczeniami w kontaktach społecznych.

Ponad 34 miliony ludzi będzie na trzecim poziomie, gdy zmiany wejdą w życie, 21,5 miliona na drugim i około 700 000 na pierwszym.

Najnowsze obszary trzeciego poziomu obejmują:

Greater London;
Południe i zachód Essex (Basildon, Brentwood, Harlow, Epping Forest, Castle Point, Rochford, Maldon, Braintree i Chelmsford, wraz z radami gmin Thurrock i Southend-On-Sea) oraz na południe od Hertfordshire (władze lokalne Broxbourne, Hertsmere, Watford and the Three Rivers).

Jakie są zasady trzeciego stopnia ?
Nie możesz mieszać w pomieszczeniach, w prywatnych ogrodach lub w większości miejsc na świeżym powietrzu, z wyjątkiem domu lub bańki;
Możesz spotkać się w grupie do sześciu osób w innych miejscach na świeżym powietrzu, takich jak parki, plaże lub na wsi;
Sklepy, siłownie i usługi higieny osobistej (takie jak fryzjerstwo) mogą pozostać otwarte;
Bary, puby, kawiarnie i restauracje muszą pozostać zamknięte, z wyjątkiem dostaw i dań na wynos;
Fani sportu nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach na stadionach;
Miejsca rozrywki pod dachem - takie jak kręgielnie i kina - muszą pozostać z amknięte;
Ludziom odradza się podróżowanie do i z obszarów trzeciego poziomu. (Źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com