MenuJest decyzja. Londyn wchodzi na poziom trzeci. Jakie obszary poza stolicą?

  • Napisane przez  goniec.com
Jest decyzja. Londyn wchodzi na poziom trzeci. Jakie obszary poza stolicą?

Londyn przejdzie do najwyższego poziomu ograniczeń Covid w Anglii od 00:01 GMT w środę, powiedział sekretarz zdrowia Matt Hancock. Część hrabstwa Essex i część Hertfordshire również wejdą na poziom trzeci w tym samym czasie. Jak dodał, zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa , który „może być powiązany” z szybszym rozprzestrzenianiem się w południowej Anglii .

Puby i restauracje trzeciego poziomu muszą zostać zamknięte, z wyjątkiem dań na wynos i dostawy. Również zgodnie z przepisami kibice sportowi nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach na stadionach, a kryte miejsca rozrywki - takie jak kręgielnie i kina - muszą pozostać zamknięte. Sekretarz zdrowia powiedział na odprawie na Downing Street, że należy natychmiast podjąć działania - przed kolejnym zaplanowanym przeglądem trójwarstwowego systemu Anglii w środę - aby spowolnić „gwałtowny, wykładniczy wzrost” infekcji, dodając, że w niektórych obszarach wirus się podwoił co siedem dni.

Hancock ostrzegł, że szpitale w stolicy, Essex i Kent, są już „pod presją”. Opisał wzrost transmisji i nowy wariant jako „zbawienne ostrzeżenie dla całego kraju”. - To jeszcze nie koniec - powiedział.

Ponieważ Kent, Medway i Slough podlegają już regułom trzeciego poziomu, oznacza to, że duże części południowo-wschodniej Anglii wkrótce dołączą do większości Midlands, północno-zachodniej Anglii i północno-wschodniej Anglii pod najsurowszymi ograniczeniami w kontaktach społecznych.

Ponad 34 miliony ludzi będzie na trzecim poziomie, gdy zmiany wejdą w życie, 21,5 miliona na drugim i około 700 000 na pierwszym.

Najnowsze obszary trzeciego poziomu obejmują:

Greater London;
Południe i zachód Essex (Basildon, Brentwood, Harlow, Epping Forest, Castle Point, Rochford, Maldon, Braintree i Chelmsford, wraz z radami gmin Thurrock i Southend-On-Sea) oraz na południe od Hertfordshire (władze lokalne Broxbourne, Hertsmere, Watford and the Three Rivers).

Jakie są zasady trzeciego stopnia ?
Nie możesz mieszać w pomieszczeniach, w prywatnych ogrodach lub w większości miejsc na świeżym powietrzu, z wyjątkiem domu lub bańki;
Możesz spotkać się w grupie do sześciu osób w innych miejscach na świeżym powietrzu, takich jak parki, plaże lub na wsi;
Sklepy, siłownie i usługi higieny osobistej (takie jak fryzjerstwo) mogą pozostać otwarte;
Bary, puby, kawiarnie i restauracje muszą pozostać zamknięte, z wyjątkiem dostaw i dań na wynos;
Fani sportu nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach na stadionach;
Miejsca rozrywki pod dachem - takie jak kręgielnie i kina - muszą pozostać z amknięte;
Ludziom odradza się podróżowanie do i z obszarów trzeciego poziomu. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę