Logo
 Wydrukuj tę stronę

Burmistrz Londynu chce zamknięcia wszystkich szkół średnich i wyższych

Burmistrz Londynu chce zamknięcia wszystkich szkół średnich i wyższych

Sadiq Khan apeluje do rządu, aby rozważył zwrócenie się do londyńskich szkół i uczelni o wcześniejsze zamknięcie i ponowne otwarcie w styczniu z powodu „znaczących” epidemii koronawirusa wśród dzieci w wieku od 10 do 19 lat.

W liście do premiera burmistrz Londynu powiedział, że „należy pilnie rozważyć zamknięcie szkół średnich, klas szóstych i kolegiów FE kilka dni wcześniej i pozostawienie ich zamkniętych na dłużej po Bożym Narodzeniu”. Dzieje się tak, gdy szkoły podstawowe i średnie w Greenwich w południowo-wschodnim Londynie są zmuszone do zamykania i przenoszenia klas online w obliczu „wykładniczego wzrostu” pandemii. Rzecznik Khana powiedział: „W naszym liście [do premiera] mówimy o londyńskich szkołach średnich i wyższych. To, czego domaga się Greenwich, to sprawa dla nich lokalnie. Sadiq oczywiście podziela ich obawy - robią to, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji w ich okolicy”.

Khan powiedział, że niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w stolicy był „głęboko niepokojący"  i wymaga dalszych działań rządu. W niedzielę napisał do Borisa Johnsona z prośbą o regularne testy dla osób niezdolnych do pracy z domu, a także dla uczniów i pracowników szkół średnich i wyższych. Powiedział, że zakrywanie twarzy powinno być obowiązkowe w ruchliwych miejscach publicznych na zewnątrz ze względu na wzrost liczby kupujących w okresie Bożego Narodzenia. „Wzrost liczby przypadków koronawirusa w naszej stolicy jest głęboko niepokojący” - powiedział burmistrz. „Wzywam rząd do pilnego zapewnienia dodatkowego wsparcia w celu opanowania rozprzestrzeniania się, ratowania życia i środków do życia oraz zapewnienia, że ​​nasza służba zdrowia NHS nie zostanie przytłoczona tej zimy”. Dodał: „Kluczem do tego są zwiększone testy, dlatego chcę, aby regularne testy bezobjawowe były rozszerzone na wszystkich, którzy nie są w stanie pracować w domu, a także na uczniów i pracowników londyńskich szkół średnich, szóstej klasy college'u i FE (dalsza edukacja) kolegia ”. (Źródło: sky.news.com)

Zobacz także:

© Goniec.com