MenuWielka Brytania: To już pewne. Okres izolacji będzie krótszy

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: To już pewne. Okres izolacji będzie krótszy

Wielka Brytania powiedziała w piątek, że skróci okres samoizolacji COVID-19 do 10 dni z 14, ze zmianą, która będzie dotyczyć obu osób, które przypuszczalnie miały kontakt z kimś z wirusem w kraju, i przyjeżdżających z zagranicy.

Krótszy okres samoizolacji rozpocznie się 14 grudnia i będzie obowiązywał w Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej - podało oświadczenie rządu. Obowiązuje już w Walii. "Po przeanalizowaniu dowodów jesteśmy teraz przekonani, że możemy zmniejszyć liczbę dni, przez które kontakty będą się izolować z 14 dni do 10 dni” - stwierdzili w oświadczeniu czterej Chief Medical Officers z Wielkiej Brytanii.

Skrócenie okresu izolacji pomoże ludziom szybciej wrócić do pracy i szkoły, pomagając ożywić gospodarkę, podczas gdy podróże międzynarodowe powinny odnieść korzyści z luźniejszych przepisów, pomagając liniom lotniczym, którym brakuje gotówki. Odliczanie do 10-dniowej kwarantanny rozpoczyna się w dniu po ekspozycji, badaniu lub wystąpieniu objawów, jak stwierdzono w oświadczeniu, z NHS Test and Trace, organizacją odpowiedzialną za kontaktowanie się z osobami podejrzewanymi o kontakt z wirusem w celu podania nowe wytyczne w poniedziałek.

Większość głównych celów podróży dla mieszkańców Wysp, takich jak Francja, Hiszpania i Stany Zjednoczone, nie znajduje się na brytyjskiej liście bezpiecznych korytarzy podróży, co oznacza, że ​​osoby przybywające z tych krajów muszą zostać poddane kwarantannie.

Nowe wytyczne dostosowują zasady dotyczące potencjalnych kontaktów wirusa do wymogów samoizolacji dla osób, które otrzymają pozytywny wynik testu. (Źródło: reuters.com)

Powrót na górę