Logo
 Wydrukuj tę stronę

Londynowi grozi całkowita blokada. Jest naprawdę źle

Londynowi grozi całkowita blokada. Jest naprawdę źle

Eksperci do spraw zdrowia twierdzą, że Londyn powinien jak najszybciej znaleźć się na trzecim poziomie ograniczeń dotyczących koronawirusa lub stanąć w obliczu "strasznego wzrostu" infekcji w okresie Bożego Narodzenia.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków w większości gmin rośnie presja na rząd, aby podniósł kapitał o jeden poziom, kiedy przepisy zostaną ponownie przeanalizowane 16 grudnia. Ale jeden z ekspertów powiedział, że rząd powinien działać wcześniej i podjąć decyzję, czy wprowadzić ostrzejsze ograniczenia w Londynie „w ciągu najbliższych 48 godzin”. Ministrowie gabinetu i burmistrz Sadiq Khan twierdzili, że miasto nadal może uniknąć trzeciego poziomu, jeśli ludzie będą przestrzegać obowiązujących obecnie zasad.

Ale biorąc pod uwagę, że wskaźniki infekcji w niektórych obszarach Londynu są teraz dwukrotnie wyższe niż w miejscach, które już znajdują się na trzecim poziomie, wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że miasto będzie wkrótce podlegać surowszym zasadom. Prof. John Ashton, były dyrektor regionalny ds. Zdrowia publicznego w północno-zachodniej Anglii, powiedział Guardianowi, że potrzebne są pilne działania. Stwierdził, że rząd „musi zdecydować w ciągu następnych 48 godzin, czy przenieść Londyn do trzeciego poziomu, w przeciwnym razie naprawdę ryzykuje straszną sytuacją dla Londynu, ze wzrostem liczby zgonów w okresie świątecznym”. Dodał, że sytuacja znów się pogarsza, że ​​może być konieczna „całkowita blokada”.

Mieszkanie we wschodnim Londynie nadal jest najbardziej dotkniętą chorobą dzielnicą stolicy, ze wskaźnikiem infekcji wynoszącym 319 na 100 000. Sąsiednie gminy Redbridge i Dagenham również ucierpiały ze współczynnikiem infekcji odpowiednio 295 i 299 na 100 000. Ale Richmond w południowo-zachodnim Londynie ma znacznie niższy wskaźnik infekcji, wynoszący 79 na 100 000, co stanowi problem dla decydentów, czy wprowadzić ogólne ograniczenia w całym mieście. Bristol, który był na trzecim poziomie przez ostatni tydzień, ma wskaźnik infekcji wynoszący 141 na 100 000, podczas gdy w Coventry tylko 134 na 100 000. Przejście do trzeciego poziomu oznaczałoby, między innymi, zamknięcie wszystkich pubów i restauracji z wyjątkiem dań na wynos w Londynie i zakaz dla wszystkich fanów na imprezach sportowych.

Burmistrz Sadiq Khan powiedział: „Liczba przypadków w Londynie ponownie rośnie i jeśli nie będziemy teraz wszyscy pracować razem, możemy napotkać surowsze ograniczenia w całej stolicy. Londyńczycy pracowali niesamowicie ciężko, aby obniżyć liczbę spraw wcześniej, ale nie możemy ryzykować zniweczenia wszystkich poświęceń, których dokonano, obniżając czujność i pozwalając, aby sprawy wzrosły jeszcze przed Bożym Narodzeniem”. Dodał: „Nikt nie chce widzieć dalszego druzgocącego wzrostu liczby przypadków ani potrzeby wprowadzenia dalszych ograniczeń, więc musimy działać teraz i robić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić siebie i NHS”. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com