MenuLondynowi grozi całkowita blokada. Jest naprawdę źle

  • Napisane przez  goniec.com
Londynowi grozi całkowita blokada. Jest naprawdę źle

Eksperci do spraw zdrowia twierdzą, że Londyn powinien jak najszybciej znaleźć się na trzecim poziomie ograniczeń dotyczących koronawirusa lub stanąć w obliczu "strasznego wzrostu" infekcji w okresie Bożego Narodzenia.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków w większości gmin rośnie presja na rząd, aby podniósł kapitał o jeden poziom, kiedy przepisy zostaną ponownie przeanalizowane 16 grudnia. Ale jeden z ekspertów powiedział, że rząd powinien działać wcześniej i podjąć decyzję, czy wprowadzić ostrzejsze ograniczenia w Londynie „w ciągu najbliższych 48 godzin”. Ministrowie gabinetu i burmistrz Sadiq Khan twierdzili, że miasto nadal może uniknąć trzeciego poziomu, jeśli ludzie będą przestrzegać obowiązujących obecnie zasad.

Ale biorąc pod uwagę, że wskaźniki infekcji w niektórych obszarach Londynu są teraz dwukrotnie wyższe niż w miejscach, które już znajdują się na trzecim poziomie, wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że miasto będzie wkrótce podlegać surowszym zasadom. Prof. John Ashton, były dyrektor regionalny ds. Zdrowia publicznego w północno-zachodniej Anglii, powiedział Guardianowi, że potrzebne są pilne działania. Stwierdził, że rząd „musi zdecydować w ciągu następnych 48 godzin, czy przenieść Londyn do trzeciego poziomu, w przeciwnym razie naprawdę ryzykuje straszną sytuacją dla Londynu, ze wzrostem liczby zgonów w okresie świątecznym”. Dodał, że sytuacja znów się pogarsza, że ​​może być konieczna „całkowita blokada”.

Mieszkanie we wschodnim Londynie nadal jest najbardziej dotkniętą chorobą dzielnicą stolicy, ze wskaźnikiem infekcji wynoszącym 319 na 100 000. Sąsiednie gminy Redbridge i Dagenham również ucierpiały ze współczynnikiem infekcji odpowiednio 295 i 299 na 100 000. Ale Richmond w południowo-zachodnim Londynie ma znacznie niższy wskaźnik infekcji, wynoszący 79 na 100 000, co stanowi problem dla decydentów, czy wprowadzić ogólne ograniczenia w całym mieście. Bristol, który był na trzecim poziomie przez ostatni tydzień, ma wskaźnik infekcji wynoszący 141 na 100 000, podczas gdy w Coventry tylko 134 na 100 000. Przejście do trzeciego poziomu oznaczałoby, między innymi, zamknięcie wszystkich pubów i restauracji z wyjątkiem dań na wynos w Londynie i zakaz dla wszystkich fanów na imprezach sportowych.

Burmistrz Sadiq Khan powiedział: „Liczba przypadków w Londynie ponownie rośnie i jeśli nie będziemy teraz wszyscy pracować razem, możemy napotkać surowsze ograniczenia w całej stolicy. Londyńczycy pracowali niesamowicie ciężko, aby obniżyć liczbę spraw wcześniej, ale nie możemy ryzykować zniweczenia wszystkich poświęceń, których dokonano, obniżając czujność i pozwalając, aby sprawy wzrosły jeszcze przed Bożym Narodzeniem”. Dodał: „Nikt nie chce widzieć dalszego druzgocącego wzrostu liczby przypadków ani potrzeby wprowadzenia dalszych ograniczeń, więc musimy działać teraz i robić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić siebie i NHS”. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę