MenuAnglia: Jakie są kary za złamanie zasad blokady?

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Jakie są kary za złamanie zasad blokady?

W Anglii skończyła się ogólnokrajowa blokada. Kraj ponownie wszedł do systemu trójpoziomowego. Od dziś wiele obszarów podlega nowym ograniczeniom.

Klasyfikacja „wysoki stan alarmowy” wprowadza surowe zasady dotyczące spotkań towarzyskich. Większość Anglii będzie teraz musiała stawić czoła ograniczeniom drugiego rzędu, a główne miasta, takie jak Londyn i Liverpool, będą musiały stawić czoła surowszym zasadom. Jakie są nowe zasady i jakie grzywny możesz ponieść, jeśli je złamiesz?

Oprócz krajowych zasad podstawowych, takich jak godzina policyjna o godzinie 23:00 i zakrywanie twarzy w miejscach publicznych, poziom drugi przewiduje dodatkowe zakazy dotyczące spotkań towarzyskich w pomieszczeniach.

Osobom mieszkającym na obszarach drugiego poziomu nie wolno spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych w pomieszczeniach, w tym w domach prywatnych i miejscach publicznych, takich jak puby i restauracje. Nadal możesz spotykać się ze swoją bańką wsparcia, a bańki opiekuńcze mogą trwać dalej. Możesz spotykać się z innymi domami w miejscach publicznych, takich jak parki i plaże, ale należy przestrzegać zasady szóstki i dystansu społecznego. Jakie są kary za złamanie zasad blokady na poziomie 1,2 lub 3? Jeśli zostaniesz przyłapany na spotkaniu z osobami spoza twojego gospodarstwa domowego lub bańką wsparcia, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości 200 funtów zgodnie z prawem brytyjskim.

Grzywna za każde kolejne wykroczenie podwoiłaby się, maksymalnie do 6400 GBP. Osoby, które będą organizować zgromadzenie ponad 30 osób wbrew przepisom, zostaną ukarane grzywną w wysokości 10 000 funtów, tak jak ma to miejsce w całym kraju. Ponadto Gov.uk stwierdza: „Firmy i obiekty, które nie przestrzegają tych ograniczeń, mogą zostać ukarane grzywnami w wysokości do 10 000 GBP, ściganiem lub w niektórych przypadkach zamknięciem”. Zasady są egzekwowane przez „marszałków z Covid” i funkcjonariuszy policji, którzy patrolują parki, sklepy, stacje kolejowe i publiczne obiekty hotelarskie, aby zapewnić ich przestrzeganie. Mogą na miejscu wydawać grzywny, a także rozpraszać grupy łamiące zasady. Kara za naruszenie zasad samoizolacji zaczyna się od 1000 GBP. Jeśli zauważysz, że inni łamią zasady, rząd zachęca Cię do zgłoszenia tego policji.


Lista obszarów na poziomie 2

Liverpool
London
Dorset
Warrington and Cheshire
Cumbria
York and North Yorkshire
Northamptonshire
Rutland
Bedfordshire and Milton Keynes
Herefordshire
Worcestershire
Shropshire and Telford & Wrekin
Essex, Thurrock and Southend on Sea
Norfolk
Suffolk
Cambridgeshire and Peterborough
Hampshire, Portsmouth and Southampton. (Źródło: metro.co.uk) 

Powrót na górę