MenuAnglia: Surowe obostrzenia mają potrwać aż do Wielkanocy

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Surowe obostrzenia mają potrwać aż do Wielkanocy

Według doniesień większości ludzi w Anglii nie będzie można oglądać rodziny i przyjaciół z innych gospodarstw domowych w domu do Wielkanocy. Źródła rządowe wyższego szczebla powiedziały Daily Mail, że „nierealistyczne” jest oczekiwanie, że obszary z poziomów drugiego i trzeciego zostaną złagodzone do poziomu pierwszego przed wiosną.

Większość kraju będzie żyć z ograniczeniami poziomu drugiego i trzeciego od 2 grudnia. Tylko trzy miejsca zostały przydzielone do poziomu pierwszego . Dzieje się tak po tym, jak główny lekarz Anglii, profesor Chris Whitty, sprzeciwił się sugestii Borisa Johnsona , że „twój poziom nie jest twoim przeznaczeniem” podczas konferencji prasowej w czwartek.

Nowy, trudniejszy system poziomów został ujawniony w czwartek w ramach planu zimowego premiera. Przywódca torysów powiedział: „Razem uchroniliśmy nasz NHS przed przytłoczeniem. Jeśli odejdziemy teraz, ryzykujemy utratę kontroli nad tym wirusem na nowo… zmuszając nas z powrotem do nowego roku narodowej blokady ze wszystkimi szkodami, które by to oznaczały”.

Doniesienia, że ​​system poziomów obowiązywać będzie jeszcze w przyszłym roku, prawdopodobnie zrujnują właścicieli firm w branży hotelarskiej. Od 2 grudnia restauracje i puby na poziomie drugim muszą być zamykane o 23:00, podczas gdy te na poziomie trzecim muszą być całkowicie zamknięte, chociaż mogą dokonywać sprzedaży na wynos lub dostawą. (Źródło: metro.co.uk) 

Powrót na górę