MenuCOVID: Co oznaczają poziomy i jaka jest różnica między trzema kategoriami

  • Napisane przez  goniec.com
COVID: Co oznaczają poziomy i jaka jest różnica między trzema kategoriami

Ludzie w Anglii w końcu dowiedzieli się, na jakich zasadach będą żyć przynajmniej do Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to będzie można złagodzić ograniczenia. Po zakończeniu blokady 2 grudnia na każdym poziomie obowiązywać będzie kilka ogólnych zasad, podczas gdy ograniczenia dotyczące otwierania firm i mieszania się gospodarstw domowych są różne. Zakłady fryzjerskie, siłownie i sklepy z artykułami pierwszej potrzeby mogą zostać ponownie otwarte w każdej części Anglii, a zbiorowe nabożeństwa, wesela i sporty na świeżym powietrzu mogą zostać wznowione.

Każdemu radzi się, aby pracował w domu, jeśli to możliwe, aż do początku kwietnia przyszłego roku, kiedy ma się nadzieję, że ograniczenia zostaną zniesione poprzez masowe wprowadzenie szczepionki Covid-19. Reguła sześciu powraca, a zgromadzenia ponad sześciu osób są zakazane w całym kraju (chociaż osoby z poziomu drugiego i trzeciego mogą spotykać się tylko na zewnątrz). Zasady na trzech poziomach zostały zaostrzone we wszystkich obszarach, aby utrzymać wirusa pod kontrolą. Tutaj przyjrzymy się, co oznaczają poziomy i kluczowe różnice między nimi.

Co oznaczają poziomy Covid?

Obszary trzeciego poziomu są w stanie „bardzo wysokiej czujności” i podlegają najtrudniejszym ograniczeniom. Chociaż niektóre firmy będą mogły ponownie otworzyć, będzie to najbliżej całkowitego zamknięcia, z pubami, restauracjami i lokalami rozrywkowymi zmuszonymi do pozostania zamkniętymi i zakazem spotkań z ludźmi z innych gospodarstw domowych.

Obszary na poziomie drugim są w stanie „wysokiej gotowości”. Puby, restauracje i kryte lokale rozrywkowe mogą zostać ponownie otwarte, ale po wprowadzeniu odpowiednich zasad. Domowe mieszanie w pomieszczeniach jest niedozwolone, a na zewnątrz obowiązuje zasada sześciu.
Obszary na poziomie pierwszym są w stanie „średniego poziomu czujności”. Istnieje mniej ograniczeń dotyczących funkcjonowania sektora hotelarskiego, a ludzie mogą mieszać się z członkami innych gospodarstw domowych zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, chociaż obowiązuje zasada sześciu.

Jaka jest różnica między każdym poziomem? Sklepy, salony kosmetyczne i siłownie Wszystkie te mogą być ponownie otwierane na każdym poziomie, z pewnymi dodatkowymi zasadami dla najbardziej rygorystycznych poziomów. Na przykład, zajęcia grupowe w pomieszczeniach nie są dozwolone na poziomie trzecim.

UKactive, która reprezentuje dużą część branży fitness, twierdzi, że jest „rozczarowana” i chce, aby to się zmieniło, ale ministrowie twierdzą, że zajęcia na siłowni będą musiały się zamknąć na poziomie trzecim, ponieważ ryzyko rozprzestrzeniania się w nich wirusa jest zbyt wysokie. Wytyczne rządu mówią również, że chociaż siłownie i centra rekreacyjne mogą być ponownie otwierane na poziomie trzecim, sauny i łaźnie parowe powinny być zamknięte. Puby, bary i restauracje Obiekty noclegowe będą musiały pozostać zamknięte w obszarach trzeciego poziomu, chociaż mogą działać na wynos. Mogą zostać ponownie otwarte na poziomach pierwszym i drugim, ale obowiązują ograniczenia. Na obu poziomach ostatnie zamówienia należy odebrać o 22:00, z możliwością przedłużenia czasu picia przed zamknięciem o 23:00.

W segmencie drugim alkohol można podawać tylko wraz z dużym posiłkiem, określonym przez rząd jako „pełne śniadanie, główna pora obiadowa lub kolacja”. Osoby mieszkające na poziomie pierwszym mogą iść do pubu lub restauracji z maksymalnie pięcioma innymi osobami, z którymi nie mieszkają. Na poziomie drugim przebywanie w domu z kimś spoza domu lub bańki społecznej jest zabronione, ale zasada sześciu obowiązuje na zewnątrz. Kina, teatry i sale koncertowe Kina wewnętrzne i teatry muszą zostać zamknięte w obszarach trzeciego poziomu. Mogą otwierać się na poziomach pierwszym i drugim, ale obowiązują zasady dotyczące mieszania gospodarstw domowych. Na poziomie drugim występy na żywo na koncertach i salach teatralnych mogą się odbywać, ale widownia musi być ograniczona do 50% pojemności lub 2000 osób na zewnątrz / 1000 osób w pomieszczeniach (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa).

Na poziomie pierwszym limit wynosi 50% wydajności lub 4000 osób na zewnątrz / 1000 osób w pomieszczeniach (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa). Muzea, galerie i inne atrakcje turystyczne W poprzednim systemie atrakcje kulturalne w pomieszczeniach mogły pozostać otwarte na wszystkich poziomach. Zmieniło się to wraz z nakazem zamknięcia obiektów zamkniętych, takich jak muzea i galerie, w obszarach trzeciego poziomu. Kasyna, kręgielnie i kryte miejsca rozrywki Wewnętrzne obiekty rozrywkowe również muszą być zamykane w obszarach trzeciego poziomu. Obejmują one: kryte centra i obszary zabaw, w tym parki trampolin i soft play kasyna sale bingo tory do kręgli lodowisko salony gier i centra gier dla dorosłych zadania laserowe i pokoje ewakuacyjne kina, teatry i sale koncertowe sale do snookera

Mogą pozostać otwarte na poziomach pierwszym i drugim, ale muszą zostać zamknięte do 23:00. Jednak wytyczne rządu mówią, że teatry, sale koncertowe i kina mogą pozostać otwarte po tej godzinie, jeśli film lub przedstawienie rozpoczęło się przed 22:00. Hotele mogą pozostać otwarte na poziomach pierwszym i drugim. Na poziomie drugim noclegi są dozwolone, o ile jesteś z bańką domową lub bańką wsparcia. Na poziomie pierwszym możesz przebywać z maksymalnie pięcioma innymi osobami, z którymi nie mieszkasz. Hotele muszą zostać zamknięte na poziomie trzecim, ale obowiązują wyjątki. Na przykład hotele mogą pozostać otwarte, jeśli jest to główna forma zamieszkania osoby tam przebywającej. Stadiony sportowe Sporty widowiskowe powrócą do obszarów pierwszego i drugiego, z tymi samymi ograniczeniami co w teatrach i salach koncertowych wspomnianych powyżej. Stadiony mogą być otwierane przy 50% pojemności lub 4000 ludzi na zewnątrz (w zależności od tego, która z tych liczb jest mniejsza) na poziomie pierwszym. Wewnątrz limit wynosi 1000. Na poziomie drugim stadiony mogą otwierać się przy 50% pojemności lub przy 2000 widzów na zewnątrz (w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza). Wewnątrz limit również wynosi 1000.

Miejsca kultu mogą otworzyć się na wszystkich poziomach, ale obowiązuje zasada szóstki, a osoby na poziomach drugim i trzecim muszą trzymać się swojej bańki gospodarstwa domowego / wsparcia. Na poziomach pierwszym i drugim 15 osób może uczestniczyć w ceremoniach ślubnych i przyjęciach, a 30 osób może uczestniczyć w ceremoniach pogrzebowych. Przyjęcia weselne nie są dozwolone na poziomie trzecim, ale mogą odbywać się ceremonie z udziałem do 15 osób, a także ceremonie pogrzebowe do 30 osób. (Źródło: metro.co.uk)

 

Powrót na górę