MenuUWAGA! Przy świątecznym stole tylko osiem osób

  • Napisane przez  goniec.com
UWAGA! Przy świątecznym stole tylko osiem osób

Rząd szkocki powiedział, że bożonarodzeniowe „bańki” trzech gospodarstw domowych w Szkocji nie powinny zawierać więcej niż osiem osób.

Zasada jest częścią zaleceń rządu na Boże Narodzenie, które tymczasowo łagodzą niektóre ograniczenia Covid-19 na pięć dni. Dzieci poniżej 12 roku życia nie będą się liczyć do całkowitej liczby osób w bańce. Złagodzenie zasad Covid będzie obowiązywać w Wielkiej Brytanii w dniach 23-27 grudnia. We wtorek uzgodniono ogólnoeuropejską umowę, która pozwoli ludziom spotykać się w „bańkach” w okresie świątecznym.

Ale Nicola Sturgeon powiedział, że „domyślną radą” i „najbezpieczniejszą pozycją” jest to, że ludzie powinni unikać kontaktu. Rząd szkocki twierdzi, że należy zachować dwumetrowy odstęp między osobami z różnych gospodarstw domowych - nawet jeśli mieszkają one w tym samym domu. Jednak dzieci poniżej 12 roku życia będą zwolnione z przepisów dotyczących fizycznej odległości.

Bąbelki w Szkocji mogą gromadzić się tylko w prywatnym domu, na świeżym powietrzu lub w miejscu kultu. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę