MenuAnglia: Kwarantanna świąteczna została skrócona. Jest jednak jeden warunek

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Kwarantanna świąteczna została skrócona. Jest jednak jeden warunek

Podróżni powracający do Anglii z hotspotów Covid-19 będą mogli opuścić kwarantannę wcześniej. Jest jednak jedne warunek - będa musieli wykonać test, który ma kosztować około 120 funtów.

Od 15 grudnia wczasowicze mogą skrócić okres samoizolacji z 14 dni do zaledwie pięciu, jeśli uzyskają wynik negatywny, w ramach nowego rządowego programu „przetestuj i zwolnij”. Pasażerowie, którzy przybywają z kraju, który nie znajduje się na rządowej liście korytarzy podróży, nadal będą musieli wejść w izolację. Ale w ramach „planu Winter Covid” nr 10 mogą radykalnie skrócić okres kwarantanny, płacąc za szybki test naprawczy przeprowadzany przez prywatną firmę w piątym dniu lub po nim, kosztem 65–120 GBP. Wyniki są zwykle zwracane w ciągu 24 do 48 godzin, co oznacza, że ​​najwcześniej można je opublikować sześć dni po wylądowaniu w Anglii. Pasażerowie, którzy zdecydują się skorzystać z programu, będą musieli zarezerwować test przed podróżą. Lista prywatnych dostawców zatwierdzonych przez rząd nie została jeszcze opublikowana.

Irlandia Północna, Szkocja i Walia nie wdrożyły tej samej zasady, a przywódcy krajów zdecentralizowanych zdecydowali się trzymać ogólną 14-dniową kwarantannę. Ruch nr 10 został z zadowoleniem przyjęty przez mocno dotknięty przemysł turystyczny, który powiedział, że jest to „światło na końcu tunelu”, ale dodał, że jest „od dawna spóźniony”, po miesiącach wezwań do szybkich testów na lotniskach. Sekretarz ds. Transportu Grant Shapps powiedział, że „ostrożny i zrównoważony” plan pozwoli ludziom „podróżować bardziej swobodnie, widywać się z bliskimi i prowadzić międzynarodowy biznes”. Dodał, że testy będą przeznaczone dla „każdego, kto podróżuje”, a nie tylko dla podróżujących służbowo, mimo że niektóre kosztują co najmniej 100 funtów.  Shapps powiedział BBC Breakfast: „Spodziewam się, że wraz z rozwojem tego rynku zobaczymy obniżenie kosztów testów. Zwłaszcza że ​​pojawiły się niektóre z tych nowych typów testów i zamiast ich precyzować - ludzie słyszeli terminy takie jak testy PCR i testy laboratoryjne oraz przepływ boczny - zamiast określać typ testu, określiliśmy standard specyfikacji dla tych testów - mają eksperci medyczni. To od firm zależy, czy wprowadzą innowacje, czy będą w stanie przygotować test za znacznie mniejsze pieniądze, a nawet znacznie szybciej. Mogą to robić, o ile spełnia on bardzo rygorystyczne standardy”.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że testy zostaną przeprowadzone na koszt podróżnego, aby „chronić możliwości NHS Test and Trace”. Prezes Airlines UK, Tim Alderslade, przewidywał, że popyt na podróże lotnicze „wstępnie powróci” po podjęciu decyzji.

Ale on, wraz z British Airways i Virgin, powiedział, że nadal potrzebny jest system przed odlotem lub krajowe testy. Pan Alderslade powiedział, że całkowite zniesienie samoizolacji jest „jedynym sposobem, w jaki zamierzamy kompleksowo ponownie otworzyć rynek”. Mark Tanzer, dyrektor generalny organizacji branżowej Abta, powiedział, że posunięcie to sprawi, że podróże zagraniczne będą „bardziej atrakcyjne i łatwiejsze w zarządzaniu”. Dodał: „Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zachęcić więcej osób do podróżowania i wesprzeć uzdrowienie sektora, w tym wprowadzenie programu testowego dla Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a także przeniesienie rządu do regionalnego podejście do kwarantanny i porad dotyczących podróży ”. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę