MenuKwarantanna przed Bożym Narodzeniem ma zostać skrócona do pięciu dni

  • Napisane przez  goniec.com
Kwarantanna przed Bożym Narodzeniem ma zostać skrócona do pięciu dni

Według doniesień okres kwarantanny w podróży może zostać skrócona do pięciu dni, aby rodziny mogły odwiedzić bliskich za granicą na Boże Narodzenie.

Ogólne ograniczenia, które obecnie zmuszają Brytyjczyków do samoizolacji na dwa tygodnie po powrocie z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać zniesione w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Sekretarz transportu Grant Shapps ma dziś ogłosić, że samoizolacja zostanie skrócona z 14 do 5 dni, jeśli podróżni uzyskają negatywny wynik pięć dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii. Według The Telegraph i Daily Mail, jako część gruntownego wstrząsu na Downing Street w związku z ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa, nowe zasady podróżowania mogą wejść w życie w połowie grudnia.

Heathrow stało się pierwszym lotniskiem, które w zeszłym miesiącu uruchomiło własny ośrodek testowy, podczas gdy Gatwick ma je otworzyć jeszcze w listopadzie grudniem, oferując wyniki następnego dnia. Źródło w Whitehall powiedział Daily Mail : „Zależy nam na tym, aby ludzie ponownie latali, kiedy będzie to bezpieczne, a premier jest szczególnie zaniepokojony wpływem, jaki widzieliśmy na podróże służbowe. Skrócenie czasu kwarantanny z 14 do 5 dni może mieć ogromne znaczenie”. Dwutygodniowy okres samoizolacji w przypadku bliskich kontaktów z osobami, które uzyskały wynik pozytywny na obecność wirusa, również może zostać odrzucony, a zamiast tego będzie oferowany test codziennie przez tydzień. Podobno nie będą musieli izolować, chyba że również uzyskają wynik pozytywny. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę