Logo
 Wydrukuj tę stronę

Mieszkańcy Szkocji zmagają się z najsurowszymi obostrzeniami

Mieszkańcy Szkocji zmagają się z najsurowszymi obostrzeniami

Dwa miliony ludzi w Szkocji będzie musiało stawić czoła najsurowszemu poziomowi ograniczeń koronawirusa w kraju.

Zasady czwartego poziomu mają wejść w życie w 11 okręgach samorządowych, w tym w Glasgow, o 18:00 w piątek. Ograniczenia będą obowiązywać do 11 grudnia. Zamknięte zostaną niepotrzebne sklepy, restauracje, puby i bary, fryzjerzy, siłownie i atrakcje turystyczne.

Premier Nicola Sturgeon zapowiedział w tym tygodniu „niesmaczny, ale konieczny” etap przeniesienia części zachodniej i środkowej Szkocji z poziomu 3 na poziom 4 na trzy tygodnie. Dodała, że ​​jest to spowodowane „upartym i niepokojąco wysokim” wskaźnikiem infekcji. Obszary przechodzące na poziom 4 to Glasgow, Renfrewshire, East Renfrewshire, East Dunbartonshire, West Dunbartonshire, North Lanarkshire, South Lanarkshire, East Ayrshire, South Ayrshire, Stirling i West Lothian.

Zakaz dla osób z obszarów Poziomu 3 i Poziomu 4 podróżujących poza granice ich rady w innych celach również wejdzie w życie. Ludzie nadal nie mogą spotykać się w swoich domach, z wyjątkiem dużych gospodarstw domowych i osób sprawujących opiekę. Życie towarzyskie na świeżym powietrzu również ogranicza się do sześciu osób z dwóch gospodarstw domowych. Usługi na wynos i niezbędne zakwaterowanie związane z pracą mogą być kontynuowane, ale kryte obiekty sportowe i wszystkie obiekty rekreacyjne i rozrywkowe zostaną zamknięte. Miejsca kultu pozostają otwarte, ale na pogrzeby jest ich limit do 20 osób, podczas gdy na weselach i związkach partnerskich może uczestniczyć maksymalnie 15 osób - w tym para. Szkoły również pozostaną otwarte dzięki wzmocnionym i ukierunkowanym środkom ochronnym.

Midlothian i East Lothian otrzymają złagodzenie ograniczeń dotyczących Covid-19, gdy będą przechodzić z poziomu 3 do poziomu 2, podczas gdy pozostałe 19 obszarów rady nie ulegnie zmianie. (Źródło: standatrd.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com