Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wielka Brytania: Blisko 600 zgonów w ciągu ostatniej doby

Wielka Brytania: Blisko 600 zgonów w ciągu ostatniej doby

Wielka Brytania odnotowuje 598 nowych zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane pokazują, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa sięga 52275.

Jest to najwyższy dzienny wzrost od 12 maja, kiedy odnotowano 614 nowych zgonów. Oddzielne dane z krajowych agencji statystycznych pokazują, że w Wielkiej Brytanii odnotowano obecnie 68000 zgonów z powodu koronawirusa, biorąc pod uwagę dane dotyczące zgonów w ostatnich dniach, a także akty zgonu, w których wspomniano o Covid-19.

We wtorek o godzinie 9 rano potwierdzono również kolejne 20 051 zakażeń Covid-19 w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​od wybuchu pandemii odnotowano obecnie 1410 732 przypadków. W poniedziałek rząd podał, że 21363 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a kolejne 213 osób zmarło na wirusa.

Anglia jest obecnie w trakcie drugiej krajowej blokady, którą wprowadzono na początku listopada w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby.

Wcześniej w tym tygodniu sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że jest „za wcześnie, aby powiedzieć”, czy blokada w Anglii zakończy się 2 grudnia, w dniu pierwotnie podanym przez premiera. Natomiast minister Szkocji Nicola Sturgeon ogłosił, że najpoważniejsze ograniczenia w kraju zostaną nałożone na 11 okręgów, aby pomóc chronić NHS. (Źródło:independent.co.uk) 

Zobacz także:

© Goniec.com