MenuWielka Brytania: Premier na izolacji. Od dziś pracuje z domu

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Premier na izolacji.  Od dziś pracuje z domu

Boris Johnson powiedział, że czuje się „świetnie” pierwszego dnia pracy w izolacji na Downing Street - po spotkaniu z posłem, który później uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

W filmie, który wrzucił na media społecznościowe, nakłaniał innych do „przestrzegania zasad” i izolowania się w przypadku kontaktu z NHS Test and Trace. Premier powiedział, że w niedzielę został „ostrzeżony” przez program. Johnson, który był na oddziale intensywnej terapii z wirusem podczas pierwszej fali, powiedział, że jego organizm „pęka od przeciwciał”, dodając, że niepowodzenie nie przeszkodzi mu w pracy. "Robię to z wielkim sercem, pełnym optymizmu i pewności siebie, ponieważ nie zapominaj, że mamy nie tylko tę technikę przerywania transmisji Covid, ale także mamy teraz dwie gigantyczne rękawice bokserskie, którymi możemy zmusić wroga do poddania się." - mówił na nagraniu. Johnson obiecał również, że samoizolacja nie spowolni go ani „w żaden sposób nie utrudni mojej pracy w ciągu najbliższych kilku dni”. Premier będzie przewodniczył „kluczowym spotkaniom Covid” i będzie współpracował z kanclerzem Rishim Sunakiem nad przygotowaniem nadchodzącej rewizji wydatków w celu wypełnienia obietnicy „lepszego budowania z powrotem”. Nowe plany polityczne wynikają z dramatycznego odejścia głównego doradcy premiera Dominica Cummingsa w zeszłym tygodniu.
Przemawiając w BBC Breakfast, Sekretarz Zdrowia Matt Hancock powiedział, że samoizolacja premiera nie wpłynie na ilość pracy, jaką byłby w stanie wykonać „przyspieszając porządek obrad”.

Zapytany, czy premier i L. Anderson przestrzegali zasad dystansu społecznego podczas ich spotkania, powiedział, że istnieją zasady „wokół Downing Street jako miejsca pracy chronionego przez Covid”. Dodał: „Najważniejsze jest to, że nie ma znaczenia, kim jesteś, jeśli skontaktuje się z Tobą NHS Test and Trace i poprosi Cię o izolację, to właśnie musisz zrobić. Mógłbyś być premierem, możesz być kimkolwiek w tym kraju - mamy te same zasady i wszyscy ich przestrzegamy”.

W czwartek B. Johnson spędził około 35 minut z Tory MP Lee Andersonem, który następnego dnia stracił poczucie smaku. (Źródło: metro.co.uk, BBC.com)

Powrót na górę