MenuZarządcy cmentarza starają się nadążyć z pochówkami

  • Napisane przez  goniec.com
Zarządcy cmentarza starają się nadążyć z pochówkami

Główny muzułmański cmentarz w Bradford z trudem dotrzymuje kroku pochówkom, gdy druga fala pandemii nabrała tempa.

Jak mówi dr John Wright z Bradford Royal Infirmary, potrzeba trochę pracy detektywa medycznego, aby ustalić przyczynę tego wzrostu liczby zgonów, ale czynnikiem mogą być domy wielopokoleniowe.

„Mamy trzy zmiany grabarzy i osób pomagających w żałobie, pracujących od szóstej rano do 22:00, przygotowując groby. W ciągu ostatnich 10 dni mieliśmy 38 pochówków, czyli tyle, ile normalnie mielibyśmy w zimowy miesiąc - powiedział Zulfi Karim. „Tak szybko, jak kopiemy groby, zapełniamy je martwymi ciałami. To naprawdę niepokojące, a mój zespół dociera do etapu, na którym jesteśmy na pełnych obrotach. Musimy wprowadzić konstrukcję aby sprawdzić, czy uda nam się znaleźć nowe metody projektowania i przygotowania do kopania grobu ”. W sobotę liczba ta wzrosła do 44.

Według Office for National Statistics, Bradford notuje obecnie około 100 zgonów tygodniowo (ze wszystkich przyczyn). Według prognoz, liczba ta wzrośnie wraz z nadejściem zimy.Jedną z godnych uwagi cech modelowania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w populacji jest to, że młodzi mają o wiele więcej codziennych kontaktów niż osoby starsze. Powrót do szkoły i na uniwersytet we wrześniu zwiększy liczbę tych kontaktów i wynikającą z nich transmisję wirusów, ale znaczenie utrzymania edukacji znacznie przewyższyło ryzyko kliniczne związane z wirusem.

W miastach takich jak Bradford, gdzie dzieci w wieku szkolnym i studenci ( którzy często mieszkają również w domu ) mieszali się z dziadkami, to równanie ryzyka zawsze będzie inne niż w miastach z mniejszą liczbą domów wielopokoleniowych. Teraz mamy dużo lepsze zrozumienie zmiennych, które zwiększają ryzyko śmierci z powodu Covid - w tym pochodzenie etniczne, płeć i choroby współistniejące - ale wiek jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem. A kiedy dziadkowie dzielą dom z młodymi ludźmi, zwiększa to ryzyko. (Źrodło: bbc.com)

Powrót na górę