MenuBrytyjski rząd przyznaje: Duże szanse, że kwarantanna po podróży będzie trwała krócej

  • Napisane przez  goniec.com
Brytyjski rząd przyznaje: Duże szanse, że kwarantanna po podróży będzie trwała krócej

14-dniowy okres kwarantanny podróżnej może zostać skrócony dla podróżnych wracających do Wielkiej Brytanii, ogłosił sekretarz transportu. Grant Shapps powiedział, że rządowa grupa zadaniowa ds. podróży na całym świecie czyni „bardzo duże postępy” w opracowywaniu systemu testowania w celu skrócenia okresu kwarantanny dla przybywających z zagranicy.

Powiedział dorocznej konferencji Stowarzyszenia Operatorów Lotniska: „Będzie to jeden test dla przylotów do Wielkiej Brytanii, przeprowadzony przez sektor prywatny po kosztach dla pasażera, co pozwoli nam na znacznie skrócony okres samoizolacji. Poza blokadą powinno to zachęcić więcej osób do pewnej rezerwacji lotów, wiedząc, że istnieje opcja, która pozwala im skrócić samoizolację, jeśli udają się w miejsce, które nie znajduje się w - lub staje się na zewnątrz - korytarz podróżny."

Shapps powiedział, że rząd współpracuje z innymi krajami w celu rozważenia możliwości samoizolacji i przeprowadzenia testów przed wyjazdem. Kontynuował: „Wiem, że było to niezwykle zagmatwane dla pasażerów próbujących zrozumieć różne systemy testowania w różnych krajach na całym świecie. „Dlatego kierujemy międzynarodowymi pracami, które mają pomóc w opracowaniu ram dla podróży międzynarodowych, aby zapewnić globalną spójność, akceptowany standard, międzynarodowy standard. Ponadto szybki test przepływu bocznego, który jest obecnie testowany w Liverpoolu, również daje nam nadzieję na optymizm. Jest to bardzo dokładny test wymazów, który daje wyniki w mniej niż godzinę i nie wymaga udawania się do laboratorium. Ostatecznie może to również otworzyć drogę dla niekwarantannowych podróży lotniczych. Oczywiście to jest to, co absolutnie chcielibyśmy osiągnąć ”. (Źródło: metro.co.uk)

 

Powrót na górę