MenuWielka Brytania: Program urlopowy przedłużony do końca marca

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Program urlopowy przedłużony do końca marca

Kanclerz Rishi Sunak potwierdził, że przedłuży program urlopowy w Wielkiej Brytanii do końca marca.

Sunak powiedział, że z programu będzie wypłacane do 80% wynagrodzenia osoby do 2500 funtów miesięcznie. Powiedział Izbie Gmin, że rząd dokona przeglądu polityki w styczniu. Kanclerz powiedział, że jego zamiarem jest „zapewnienie firmom bezpieczeństwa przez zimę”. „Zapewnione przez nas bezpieczeństwo ochroni miliony miejsc pracy” - dodał. Powiedział, że program będzie obowiązywał w całej Wielkiej Brytanii.

W ramach zmienionego programu, każdy zwolniony po 23 września może zostać ponownie zatrudniony i ponownie umieszczony na urlopie. Sunak zapowiedział również miliardy funtów innego wsparcia dla gospodarki, w tym zwiększenie środków dla osób samozatrudnionych.

Wsparcie w ramach Programu Wspierania Dochodu Samozatrudnienia (SEISS) zostanie zwiększone, a trzecia dotacja obejmująca od listopada do stycznia obliczona na 80% średnich zysków handlowych, maksymalnie do 7500 GBP.

W tym samym czasie kanclerz podniósł gwarantowane finansowanie zdecentralizowanej administracji Wielkiej Brytanii o 2 do 16 mld GBP. Kanclerz Cienia Anneliese Dodds oskarżyła go o ignorowanie sprzeciwów wobec działań rządu „do ostatniej możliwej chwili”. Wskazała, że ​​wcześniej „wyśmiał” przedłużenie urlopu jako „tępy instrument”. Ale Sunak bronił swojej gwałtownej zmiany polityki, mówiąc: „Szybka zmiana w kryzysie nie jest słabością, ale raczej siłą”. (Źródło: bbc.ocm)

Powrót na górę