MenuWielka Brytania: Większe wsparcie dla samozatrudnionych. Zobacz oficjalny komunikat rządzących

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Większe wsparcie dla samozatrudnionych. Zobacz oficjalny komunikat rządzących

Rząd zwiększa wsparcie dla osób samozatrudnionych w całej Wielkiej Brytanii. Zobacz, jak brzmi oficjalny komunikat na ten temat.

"W nadchodzących miesiącach rząd zwiększa wsparcie dla samozatrudnionych i zapewnia szybsze wynagrodzenie niż wcześniej planowano. rząd zwiększa wsparcie w ramach trzeciej raty ogólnokrajowego programu wsparcia dochodu z samozatrudnienia, w którym ludzie otrzymują 80% średnich zysków handlowych za listopad
stypendia będą też wypłacane szybciej niż wcześniej planowano - okienko reklamacyjne otwiera się pod koniec listopada, a nie w połowie grudnia
wzrost oznacza 4,5 miliarda funtów wsparcia dla samozatrudnionych w okresie od listopada do stycznia
więcej firm będzie również mogło skorzystać z rządowych programów pożyczkowych, które zostały przedłużone do końca stycznia, podczas gdy firmy mogą `` doładować '' istniejące pożyczki Bounce Back, gdyby potrzebowały dodatkowego finansowania
Aby odzwierciedlić ostatnie zmiany w programie urlopów, system wsparcia dochodów z tytułu samozatrudnienia w Wielkiej Brytanii (SEISS) będzie bardziej hojny - osoby samozatrudnione otrzymają 80% ich średnich zysków handlowych za listopad.

Aby zapewnić, że potrzebujący wsparcia otrzymają je tak szybko, jak to możliwe, płatności będą również dokonywane szybciej, a termin składania wniosków zostanie przesunięty z 14 grudnia na 30 listopada.

Zmiany zapewnią, że osoby samozatrudnione, które tymczasowo nie mogą prowadzić działalności lub doświadczyły zmniejszonego popytu z powodu epidemii, otrzymają wsparcie w okresie zimowym.

Ponadto więcej firm będzie mogło uzyskać dostęp do dodatkowego wsparcia, ponieważ terminy składania wniosków o programy pożyczkowe wspierane przez rząd, a fundusz Future Fund zostały dalej przedłużone do 31 stycznia 2021 r.

Kanclerz skarbu Rishi Sunak powiedział:

Jak dotąd w czasie kryzysu zapewniliśmy 13,7 miliardów funtów wsparcia osobom samozatrudnionym - i zawsze powtarzałem, że będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać źródła utrzymania w całej Wielkiej Brytanii.

Szybko zmieniający się obraz zdrowia oznaczał, że musieliśmy działać, aby chronić życie ludzi i wiem, że jest to niezwykle niepokojący czas dla osób samozatrudnionych. Właśnie dlatego zwiększyliśmy hojność trzeciej dotacji, zapewniając tym, którzy nie mogą handlować lub mają do czynienia ze zmniejszonym popytem, ​​możliwość przetrwania nadchodzących miesięcy.

Sekretarz biznesowy Alok Sharma powiedział:

Wiemy, jak niesamowicie trudny był czas dla samozatrudnionych w całym kraju. Jesteśmy zdecydowani ich wspierać. Dzisiejsze środki oznaczą, że ludzie szybciej otrzymają więcej pieniędzy w tylnych kieszeniach, aby pomóc im przetrwać nadchodzące zimowe miesiące.

Ponieważ dotacje SEISS są obliczane na przestrzeni trzech miesięcy, wzrost za listopad do 80%, wraz z 40% poziomem zysków handlowych za grudzień i styczeń, zwiększa łączny poziom trzeciej dotacji do 55% zysków handlowych. Maksymalna kwota dotacji wzrośnie do 5160 GBP.

Zapewnia to zasadniczo równoważne wsparcie dla osób samozatrudnionych, jakie zapewniamy pracownikom w ramach składki rządowej w ramach programu utrzymania pracy w związku z koronawirusem w listopadzie, a następnie w ramach programu wspierania pracy w dwóch kolejnych miesiącach.

Jak dotąd rząd udzielił 13,7 miliardów funtów wsparcia osobom samozatrudnionym w czasie kryzysu, przy czym wiodący na świecie program należy do najbardziej hojnych na świecie.

We wrześniu Kanclerz zapowiedział przedłużenie SEISS w celu zapewnienia wsparcia w okresie zimowym, o dwie dotacje na okres do kwietnia.

SEISS pozostaje tylko jednym z elementów kompleksowego pakietu wsparcia dla osób samozatrudnionych. Oprócz tego mogą również uzyskać dostęp do innych elementów pakietu, w tym pożyczek Bounce Back, odroczeń podatkowych, wsparcia wynajmu, wakacji hipotecznych i innych dotacji na wsparcie biznesowe.

Te programy pożyczkowe wspierane przez rząd pomogły już ponad milionowi firm uzyskać dostęp do ponad 60 miliardów funtów finansowania.

Aby kwalifikować się do przedłużenia stypendium, osoby samozatrudnione, w tym członkowie spółek, muszą:
wcześniej kwalifikowali się do pierwszej i drugiej dotacji w ramach Programu wsparcia dochodów z tytułu samozatrudnienia (chociaż nie muszą ubiegać się o poprzednie stypendia);
oświadczają, że zamierzają kontynuować handel i:
obecnie aktywnie handlują, ale wpływa na nie zmniejszony popyt z powodu koronawirusa
wcześniej handlowali, ale tymczasowo nie mogą tego zrobić z powodu koronawirusa
Następuje to po przedłużeniu CJRS do grudnia. Zapewnia to zasadniczo równoważne wsparcie dla osób samozatrudnionych, które jest udzielane pracownikom w ramach składki rządowej w ramach programu utrzymania pracy w związku z koronawirusem w listopadzie, a następnie w ramach programu wspierania pracy w dwóch kolejnych miesiącach." 

Więcej informacji na temat naszego wsparcia finansowego dla miejsc pracy i firm znajdziesz TUTAJ.

Powrót na górę