MenuOdszkodowanie za odwołane wakacje. Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy?

  • Napisane przez  goniec.com
Odszkodowanie za odwołane wakacje. Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy?

Firmy wakacyjne są zobowiązane do zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni, ale liczba odwołanych podróży powoduje, że ten czas się wydłuża i to znacznie.

Klienci czekają na zwrot ponad 1 mld GBP z powodu anulowania wakacji przez koronawirusa. Około 9,4 miliona osób odwołało zorganizowane wakacje od czasu pierwszej blokady w Wielkiej Brytanii w marcu. Pośród tych, którzy na początku wystąpili o zwrot, aż 21% turystów doczekała się pieniędzy dopiero na początku października. Badania wykazały, że średni koszt odwołanego urlopu wyniósł 1784 GBP.
Firmy wakacyjne są zobowiązane do zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od odwołania podróży. Jednak liczba odwołań z powodu pandemii koronawirusa spowodowała, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej.  Pogorszy się jeszcze po wprowadzeniu w Anglii nowych przepisów, które zakazują większości podróży międzynarodowych. Rory Boland, redaktor What Travel, powiedział: „Bez znaczącej interwencji rządu i organów regulacyjnych w tej dziedzinie wiele osób będzie walczyć o odzyskanie swoich pieniędzy. CMA musi podjąć zdecydowane działania przeciwko operatorom, którzy wciąż ociągają się ze zwrotem kosztów wczasowiczom, a rząd musi pilnie określić, w jaki sposób będzie wspierać firmy turystyczne w wypełnianiu ich prawnych zobowiązań wobec pasażerów”.

Latem Urząd ds. Konkurencji i Rynków wszczął dochodzenie w sprawie sposobu postępowania z odwołaniami i zwrotami kosztów przez biura podróży turystycznych. (Źródło:new.sky.com)

Powrót na górę