MenuAnglia: Chcą przetestować całe miasto na koronawirusa. Pilotażowy program

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Chcą przetestować całe miasto na koronawirusa. Pilotażowy program

Liverpool przeprowadzi pilotażowe testy na koronawirusa w całym mieście. 

Mieszkańcom Liverpoolu zostaną zaoferowane regularne testy Covid-19 w ramach pierwszej próby w całym mieście w Anglii. Każdemu mieszkającemu lub pracującemu w mieście zostaną zaoferowane badania, niezależnie od tego, czy mają objawy czy nie. Niektórzy otrzymają nowe testy dające wyniki w ciągu godziny, które, jeśli się powiedzie, mogą zostać wprowadzone do „milionów” przed Bożym Narodzeniem, twierdzi rząd. Liverpool ma jeden z najwyższych wskaźników zgonów z powodu koronawirusa w Anglii.

Najnowsze dane pokazują, że miasto odnotowało 1754 przypadki w tygodniu do 30 października. Wraz z otaczającym regionem Liverpool był pierwszą częścią Anglii, która przeszła na trzeci poziom ograniczeń.

Celem programu pilotażowego jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez identyfikację jak największej liczby zarażonych osób i podjęcie działań w celu przerwania łańcuchów przenoszenia. Uważa się, że około cztery piąte osób zarażonych koronawirusem nie wykazuje żadnych objawów. Pilotaż Liverpoolu rozpocznie się w tym tygodniu i będzie obejmował połączenie istniejących testów wymazów i nowych testów przepływu bocznego, które mogą dostarczyć wyniku w ciągu godziny bez konieczności korzystania z laboratorium.

W całym mieście zostaną utworzone nowe miejsca testowe, w tym w domach opieki, szkołach, uniwersytetach i miejscach pracy. Ludzie będą mogli zarezerwować online, pojawić się osobiście lub czekać na zaproszenie od władz lokalnych. Około 2000 żołnierzy pomoże zaplanować logistykę i przeprowadzić testy.

Zapowiadając pilota,Johnson powiedział: „Testy te pomogą zidentyfikować wiele tysięcy ludzi w mieście, którzy nie mają objawów, ale mogą zarazić innych bez wiedzy.

„W zależności od ich sukcesu w Liverpoolu, będziemy starać się rozprowadzić miliony tych nowych szybkich testów od teraz do Bożego Narodzenia i umożliwić lokalnym społecznościom wykorzystanie ich do ograniczenia transmisji na swoich obszarach. To dopiero początek, ale tego rodzaju masowe testy mogą stać się potężną nową bronią w naszej walce z Covid-19”. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę