MenuPremier ogłasza nową pomoc dla samozatrudnionych podczas drugiej blokady

  • Napisane przez  goniec.com
Premier ogłasza nową pomoc dla samozatrudnionych podczas drugiej blokady

Boris Johnson ogłosił, że osoby samozatrudnione będą mogły ubiegać się o wsparcie rządowe w wysokości 80% zysków handlowych, gdy Anglia przygotowuje się do wejścia w nową blokadę.

Przed wejściem w życie nowych krajowych środków w czwartek, premier wykorzystał oświadczenie w Izbie Gmin, aby ostrzec przed „egzystencjalnym zagrożeniem” dla NHS w związku z „bezlitosnym postępem” drugiej fali zakażeń koronawirusem . „Teraz jest jasne, że musimy razem zrobić więcej” - powiedział posłom.

Od czwartku puby, bary, restauracje i niepotrzebne sklepy w Anglii będą musiały zostać zamknięte, a ludzie będą musieli zostać w domu - poza szkołą, college'em, uniwersytetem, pracą lub zakupami żywności. Aby odzwierciedlić przedłużenie okresu urlopu dla pracowników zatrudnionych do listopada, John Johnson zapowiedział, że wsparcie dla samozatrudnionych również zostanie zwiększone przed nową miesięczną blokadą.  W ramach ostatniej raty ogólnokrajowego programu wsparcia dochodów z tytułu samozatrudnienia (SEISS), osoby samozatrudnione otrzymają 80% ich średnich zysków handlowych za listopad.Dotacje zostaną również wypłacone szybciej niż wcześniej planowano, a okres składania wniosków zostanie przesunięty z 14 grudnia na 30 listopada.

W poście na Twitterze wkrótce po oświadczeniu premiera, kanclerz Rishi Sunak powiedział: „Zwiększamy wsparcie dla osób samozatrudnionych z 40% zysków handlowych do 80% w listopadzie. SEISS jest obliczany na 3 miesiące, więc zwiększa to całkowitą dotację z 40% do 55% zysków handlowych od listopada do stycznia, a maksymalna kwota dotacji wzrasta do 5 160 GBP”.

Rząd działa również na rzecz umożliwienia większej liczbie firm korzystania z rządowych programów pożyczkowych poprzez wydłużenie terminów składania wniosków. (Źródło: new.sky.com)

Powrót na górę