MenuMają najwyższe wskaźniki infekcji w Anglii. Przechodzą na poziom trzeci obostrzeń

  • Napisane przez  goniec.com
Mają najwyższe wskaźniki infekcji w Anglii. Przechodzą na poziom trzeci obostrzeń

West Yorkshire będzie najnowszym regionem, który dołączy do najwyższego poziomu ograniczeń koronawirusa. 2,3 miliona mieszkańców tego obszaru wejdzie w blokadę poziomu 3 od godziny 12.01 w poniedziałek, potwierdziła przewodnicząca Rady Miasta Leeds Judith Blake.

Region obejmuje miasta Leeds i Bradford. Bradford zgłasza obecnie najwyższe wskaźniki infekcji w Anglii, z 483,5 przypadków na 100 000 mieszkańców. Sąsiednie obszary South Yorkshire, Greater Manchester i Lancashire są już środkami „bardzo wysokiego ryzyka”. Przywódcy rad West Yorkshire wydali w czwartek wieczorem wspólne oświadczenie, w którym stwierdzili: „W ostatnich dniach odbyliśmy szereg spotkań z ministrami rządu, aby omówić kolejne kroki w celu kontrolowania rosnących wskaźników zakażeń Covid-19 w całym regionie. Dzisiaj z wielką niechęcią zaakceptowaliśmy, że West Yorkshire przejdzie teraz do trzeciego poziomu (bardzo wysokie) ograniczenia od godziny 00.01 w poniedziałek 2 listopada.

„Rozprzestrzenianie się wirusa jest obecnie w krytycznym momencie. Nie tylko narastają infekcje w naszym regionie, szczególnie wśród osób starszych, ale mamy już dowody na to, że NHS zaczyna walczyć o zapewnienie podstawowej opieki planowej ”.

Dyrektor naczelny Rady, Tom Riordan, wcześniej potwierdził, że pakiet wsparcia w wysokości 46,6 miliona funtów został wynegocjowany z rządem dla regionu, oprócz już uzgodnionego finansowania Tier 2. Powiedział, że będzie również dodatkowe 12,7 miliona funtów na testy i śledzenie. (Źródło": standard.co.uk)

Powrót na górę