MenuWielka Brytania: Zdaniem radnej COVID to "fałszywy wirus"

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Zdaniem radnej COVID to "fałszywy wirus"

Radny miasta z Country Durham twierdzi, że pandemia koronawirusa to mistyfikacja, ponieważ nikt, kogo zna, nie umarł. 63-letnia Irene Hewitson, która pracuje jako niezależna członkini rady miejskiej Great Aycliffe, uważa, że ​​kraj jest zablokowany przez „fałszywego wirusa” - pomimo śmierci ponad miliona ludzi na całym świecie.

Durham znajduje się obecnie na drugim poziomie blokady, z prawie 2000 przypadków zidentyfikowanych na samym uniwersytecie w mieście od września - ale pani Hewitson twierdzi, że ograniczenia rządowe muszą zostać wstrzymane, w przeciwnym razie kraj zmieni się w „Koreę Północną”. W rozmowie z ChronicleLive podczas niedawnego protestu przeciwko blokadom, radny Byerley Park, Horndale & Cobblers Hall powiedział: „ Jesteśmy zablokowani z powodu fałszywego wirusa. Nie wierzę, że wirus istnieje. Kiedy moi sąsiedzi, krewni, przyjaciele i ludzie z pracy zaczną umierać wokół mnie, wtedy uwierzę, że to prawda. Myślę, że gdyby ludzie wyłączyli telewizory i po prostu zdjęli maski, wrócili do normalności, wirus by zniknął. Mam 63 lata i nigdy nie nosiłam maski, nigdy nie używałam środka do dezynfekcji rąk i nie miałam ani jednej choroby. I nie zrobię tego, ponieważ buduję odporność, jeśli istnieje mały drobny wirus, taki jak grypa."

Miasto Durham odnotowało 616 nowych przypadków w tygodniu kończącym się 16 października - ale urzędnicy z północnego wschodu zapowiedzieli, że będą „stawiali opór”, jeśli rząd spróbuje nałożyć ograniczenia trzeciego stopnia. Dzieje się tak, gdy Wielka Brytania desperacko próbuje odeprzeć drugą falę, a oficjalna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 45088 po tym, jak w poniedziałek zgłoszono kolejne 102 ofiary śmiertelne. Liczba zgonów związanych z koronawirusem wzrosła do najwyższego poziomu od czerwca, pokazały dzisiaj dane. Według Office for National Statistics (ONS) 670 osób zmarło z powodu wirusa w tygodniu zakończonym 16 października - wzrost o 232 w porównaniu z tygodniem poprzednim. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę