MenuAnglia przygotowuje kolejny, czwarty poziom obostrzeń

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia przygotowuje kolejny, czwarty poziom obostrzeń

Urzędnicy opracowują plany wyjątkowo trudnego czwartego poziomu ograniczeń w Anglii na wypadek, gdyby obecny system nie przyniósł oczekiwanych rezultatów w nadchodzących tygodniach.

Według inews restauracje i sklepy detaliczne, takie jak sklepy odzieżowe, mogą być zmuszone do zamykania się na obszarach, w których zasady trzeciego poziomu nie zapewniły kontroli wirusa. Źródła Whitehall poinformowały gazetę, że decyzja może zostać podjęta do połowy listopada, kiedy będzie wystarczająco dużo danych, aby ocenić skuteczność trójpoziomowego systemu. Boris Johnson wielokrotnie wykluczał kolejną ogólnokrajową blokadę , aby uniknąć wywierania większej niedoli ekonomicznej i presji na zdrowie psychiczne ludzi.

Paul Brant, członek gabinetu ds. Zdrowia publicznego i opieki społecznej w Liverpoolu, powiedział: "Już od pierwszej fali wiemy, że poziom infekcji może rosnąć bardzo szybko i spadać dość wolno, więc moglibyśmy znaleźć się w sytuacji, w której R spadł, ale wartości bezwzględne nie. Jeśli liczby nie ulegną znacznej poprawie, bez wątpienia będziemy wracać do dokładnie tych samych pytań, czyli czy konieczne będą dalsze ograniczenia, aby obniżyć poziomy. To jest argument za krótkim, ostrym szokiem." (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę