MenuNie ma porozumienia. Manchester i tak przechodzi na poziom 3 obostrzeń

  • Napisane przez  goniec.com
Nie ma porozumienia. Manchester i tak przechodzi na poziom 3 obostrzeń

Premier ogłosił, że Greater Manchester przejdzie na najwyższy w Anglii poziom ograniczeń koronawirusa od piątku o 00:01.

Boris Johnson powiedział, że „zaniechanie działań teraz” naraziłoby życie mieszkańców Manchesteru na „ryzyko”. Dodał, że region otrzymał „hojną” ofertę wsparcia finansowego, ale burmistrz Andy Burnham odmówił.

Burnham powiedział, że nie zaoferowano mu wystarczająco dużo, by „chronić najbiedniejszych ludzi w naszych społecznościach”.

Zgodnie z zasadami trzeciego poziomu - obecnie obowiązującymi tylko w Lancashire i Liverpool City Region - puby i bary, które nie serwują posiłków, muszą zostać zamknięte, mieszanie w gospodarstwie domowym jest zabronione zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, a ponadto istnieją wytyczne dotyczące zakazu podróżowania po tym obszarze i poza nim.

Greater Manchester podlega obecnie zasadom drugiego rzędu, co oznacza, że ​​puby i restauracje muszą być zamykane o godzinie 22:00, nie ma domowników w pomieszczeniach, a na zewnątrz obowiązuje zasada sześciu.

Przed konferencją prasową na Downing Street A. Burnham - przemawiając wraz z innymi lokalnymi przywódcami - powiedział, że bez „absolutnego minimum” 65 milionów funtów dodatkowego wsparcia biznesowego, bardziej rygorystyczne środki „z pewnością zwiększą poziom ubóstwa, bezdomności i trudności”.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział później Izbie Gmin, że oferta 60 milionów funtów złożona wcześniej lokalnym przywódcom pozostała „na stole”. Greater Manchester otrzyma 22 miliony funtów w ramach „kompleksowego pakietu wsparcia”, ale „drzwi są otwarte do kontynuowania rozmowy” o dalszej pomocy, o ile będzie ona zgodna z ofertą oferowaną innym obszarom w ta sama pozycja.

22 miliony funtów wymienione przez B. Johnsona - przeznaczone na wydatki, takie jak lokalne egzekwowanie prawa, testy i śledzenie - jest oddzielne od 60 milionów funtów, o których mówił Hancock.

Ponadto nowy program wspierania zatrudnienia pokryje 67% wynagrodzeń - finansowanych przez pracodawców i rząd - osób dotkniętych zamknięciami na trzecim poziomie. Boris Johnson mówi, że nie może dać Greater Manchesterowi nieproporcjonalnie więcej pieniędzy niż inne obszary trzeciego poziomu.

Andy Burnham mówi, że nie zaakceptuje umowy, która doprowadzi do zwiększonego poziomu trudności i bezdomności. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę