MenuManchester odmawia przejścia na poziom 3 obostrzeń. Co to da?

  • Napisane przez  goniec.com
Manchester odmawia przejścia na poziom 3 obostrzeń. Co to da?

Burmistrz Andy Burnham kontynuuje walkę o zapewnienie zwiększonych funduszy w zamian za przyjęcie przez jego obszar nowych surowych środków ograniczających Covid.

W liście do premiera, lidera Partii Pracy Sir Keira Starmera i innych przywódców partii w Westminsterze, Burnham podkreślił, że „większość miejsc” znajdzie się na poziomie 3 w pewnym momencie, zanim szczepionka zostanie wprowadzona. Ostrzegając „to nie jest tylko kwestia Greater Manchester”, podkreślił, że „jasne uprawnienia krajowe” są niezbędne do stworzenia „poczucia sprawiedliwości” potrzebnego do zapewnienia zgodności z nowymi ograniczeniami.

Jego żądania obejmują „pełny i uczciwy program urlopowy” obejmujący 80 procent wynagrodzenia - lub przynajmniej krajową płacę minimalną; wsparcie dla samozatrudnionych i lepsze wynagrodzenie dla przedsiębiorstw. „Zdajemy sobie sprawę z niepewności, jaką to powoduje i piszemy z prośbą o pomoc w przełamaniu impasu i znalezieniu sprawiedliwego rozwiązania” - powiedział A. Burnham. „Mogłoby to zrobić, gdyby Parlament zwołał pilną debatę i zagłosował w tym tygodniu w celu ustalenia międzypartyjnego konsensusu co do tego, co stanowi uczciwe ramy finansowe dla ludzi na obszarach objętych ograniczeniami trzeciego stopnia”.

Wcześniej Burnham oskarżył premiera o „wyolbrzymianie” dotkliwości Covid-19 w regionie. „To poważna sytuacja, ale nie sądzę, by była to sytuacja, którą opisał premier w piątek wieczorem” - powiedział burmistrz wywiadzie dla BBC Andrew Marr Show. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę