MenuLondyn na poziomie 2: Czy można przyjmować gości?

  • Napisane przez  goniec.com
Londyn na poziomie 2: Czy można przyjmować gości?

Londyn przejdzie od soboty do drugiego poziomu lokalnego angielskiego systemu ostrzegania o koronawirusie , zakazując ludziom z oddzielnych gospodarstw domowych mieszania się w pomieszczeniach.

Zmiana, ogłoszona w czwartek, nastąpiła, gdy sekretarz zdrowia Matt Hancock ostrzegł, że wskaźniki infekcji w stolicy są na „stromej ścieżce wzrostu”, a potwierdzone przypadki podwajają się co 10 dni.

Według oficjalnych danych, restrykcje obejmujące całe miasto, popierane przez burmistrza Sadiqa Khana, dotyczą 11 gmin, w których odnotowano ponad 100 nowych przypadków Covid-19 w ciągu tygodnia na 100 000 mieszkańców.
Sam Khan ostrzegł, że londyńczycy stoją w obliczu „nadchodzącej trudnej zimy”, ponieważ obywatele stolicy muszą stawić czoła ograniczeniom wolności.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, co mówią nowe zasady dotyczące kontaktów towarzyskich:
Zgodnie z wytycznymi rządu dotyczącymi obszarów objętych ograniczeniami Poziomu 2, ludzie „nie mogą spotykać się towarzysko z przyjaciółmi i rodziną w pomieszczeniach w jakimkolwiek otoczeniu”, chyba że mieszkają z nimi lub utworzyli bańkę wsparcia. Ludzie mogą „nadal spotykać się z przyjaciółmi i rodziną, z którymi nie mieszkają (lub nie utworzyli bańki wsparcia) na zewnątrz, w tym w ogrodzie, pod warunkiem, że nie gromadzą się w grupie większej niż sześć i przestrzegać będą zasad dystansu społecznego. Wytyczne sugerują również, że osoby powinny ograniczyć liczbę różnych osób, które widzą społecznie w krótkim okresie, chociaż nie definiują szczegółowo czasu trwania tego. Ograniczenia poziomu 2 mają obowiązywać w Londynie od północy w piątek.(Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę