MenuWielka Brytania: Kolejny region przechodzi na najwyższy poziom obostrzeń

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Kolejny region przechodzi na najwyższy poziom obostrzeń

Bary i puby w całym Lancashire będą dziś zmuszone do zamknięcia, ponieważ region zostanie przeniesiony do trzeciego poziomu ograniczeń koronawirusa. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak lokalni przywódcy doszli do porozumienia z Downing Street po rozmowach, które przeciągnęły się do czwartkowej nocy, w wyniku reakcji na brak wsparcia finansowego na północy.

Źródło Sky News potwierdziło w piątek, że politycy doszli do porozumienia, dodając: „Wygraliśmy znaczące sukcesje i dodatkowe pieniądze od rządu”. Miasta takie jak Preston, Blackpool, Blackburn i Fleetwood dołączą do Liverpool City Region, który jest obecnie jedynym obszarem podlegającym najsurowszym środkom.

Mieszkańcy Lancashire zostaną poinformowani wkrótce, że nie mogą dłużej utrzymywać kontaktów towarzyskich z innymi gospodarstwami w domu lub na zewnątrz, ponadto setki firm hotelarskich zostanie zamkniętych. (Źródło: metro.co.uk)

Poziom 3 - bardzo wysoki:

Zakaz mieszania gospodarstw domowych wewnątrz i na zewnątrz, w tym w prywatnych ogrodach;
Puby i bary do zamknięcia;
Restauracje i puby, które mogą działać jako restauracje, mogą pozostać otwarte;
Lokalni politycy zdecydują, czy siłownie, zakłady bukmacherskie, kasyna, fryzjerzy i salony kosmetyczne powinny zostać zamknięte;
Sklepy, szkoły i uniwersytety pozostaną otwarte;
Należy unikać zbędnych podróży;
Wyjazd poza obszar odradzany. 

Powrót na górę