MenuW Greater Manchester będą obowiązywać najsurowsze obostrzenia?

  • Napisane przez  goniec.com
W Greater Manchester będą obowiązywać najsurowsze obostrzenia?

Przedstawiciele Greater Manchester, Lancashire i Londynu zostali dziś rano zaproszeni na spotkanie informacyjne z ministrem rządu.

Joint Biosecurity Center zaleciło przeniesienie Manchesteru i Lancashire na poziom 3, najwyższy poziom alarmowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe nie mogą już mieszać wewnątrz i na zewnątrz - puby i bary muszą być zamykane, chyba że mogą działać jako restauracje. W rozmowie z Sky News minister Nadhim Zahawi potwierdził, że Manchester zostanie przeniesiony na poziom 3. Jednak, na razie nie ma porozumienia w sprawie wsparcia finansowego dla regionu.

Natomiast posłowie z Lancashire twierdzą, że powiedziano im, że region pozostaje na poziomie 2. (Źródło: new.sky.com)

Spotkanie wciąż trwa, o jego przebiegu będziemy informować na bieżąco. 

 Przypomnijmy, na poziomie trzecim- bardzo wysokim występują następujące obostrzenia:

Zakaz mieszania gospodarstw domowych wewnątrz i na zewnątrz, w tym w prywatnych ogrodach;
Puby i bary do zamknięcia;
Restauracje i puby, które mogą działać jako restauracje, mogą pozostać otwarte;
Lokalni politycy zdecydują, czy siłownie, zakłady bukmacherskie, kasyna, fryzjerzy i salony kosmetyczne powinny zostać zamknięte;
Sklepy, szkoły i uniwersytety pozostaną otwarte;
Należy unikać zbędnych podróży;
Wyjazd poza obszar odradzany.

AKTUALIZACJA:  Według portalu independent, Boris Johnson wycofał się ze zmuszania Greater Manchester do przejścia na poziom trzeci, czyli do przyjęcia najsurowszych ograniczeń dotyczących koronawirusa. Stało się to po protestach lokalnych przywódców. Posłom powiedziano, że „na razie żadna decyzja” nie została podjęta - po tym, jak rząd nie był w stanie uzgodnić pakietu pomocy finansowej. Lancashire również pozostanie na poziomie 2 - kategorii „wysokiej”, a nie „bardzo wysokiej” 

 

Powrót na górę