MenuKolejne obostrzenia. Najsurowsze w całej Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.com
Kolejne obostrzenia. Najsurowsze w całej Wielkiej Brytanii

W Irlandii Pólnocnej szkoły zostaną zamknięte od poniedziałku, a puby i restauracje od piątku.

Irlandia Północna szykuje się do kolejnych obostrzeń. Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegli, że infekcje wzrosną jeszcze bardziej, jeśli szkoły i pomieszczenia gościnne pozostaną otwarte. Szkoły zostaną zamknięte na dwa tygodnie, łącznie z przerwą wakacyjną, do poniedziałku 2 listopada, kiedy to nastąpi przegląd ich zamknięcia.

Oczekuje się, że zostaną wydane dalsze wytyczne odradzające niepotrzebne podróże. Obecne ograniczenia dotyczące mieszania gospodarstw domowych mają pozostać niezmienione. Najprawdopodobniej punkty sprzedaży detalicznej, a także kościoły i sale gimnastyczne do indywidualnego treningu pozostaną otwarte. Wicepremier Michelle O'Neill napisała na Twitterze, że „starannie rozważono” „kolejne kroki”. Napisała: „Wiemy, że to trudne i że ludzie będą się martwić o swoje źródła utrzymania, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić ochronę firm, pracowników i rodzin”.

We wtorek Irlandia Północna poinformowała, że ​​siedem kolejnych osób zmarło z powodu COVID-19, a 863 nowe infekcje zostały potwierdzone. Infekcje te należą do 6286 nowych przypadków w ciągu ostatnich siedmiu dni, co daje łączną liczbę 21 898.

W szpitalu było 150 osób z wirusem, w tym 23 na oddziale intensywnej terapii. 

Nowe obostrzenia mają dotyczyć:

Zamknięcie sektora hotelarskiego oprócz dostaw i dań na wynos;
Inne lokale fast-food i na wynos do zamknięcia o 23:00;
Off-licencje i supermarkety nie sprzedają alkoholu po godzinie 20:00;
Żadnych sportów halowych ani zorganizowanych sportów kontaktowych obejmujących mieszanie gospodarstw domowych, z wyjątkiem sportów elitarnych;
Usługi bliskiego kontaktu - oprócz tych zaspokajających podstawowe potrzeby zdrowotne - do zamknięcia;
Mobilni fryzjerzy i wizażyści - również zaliczani do usług bliskiego kontaktu - nie mogą pracować w domach;
Siłownie pozostaną otwarte dla indywidualnych treningów, ale żadne zajęcia grupowe nie będą dozwolone;
Miejsca kultu powinny pozostać otwarte, ale zakrywanie twarzy jest obowiązkowe przy wchodzeniu i wychodzeniu. (Źródło: bbc.com, new.sky)

Powrót na górę