MenuWielka Brytania: Kolejni włodarze przeciwstawiają się dalszym blokadom

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Kolejni włodarze przeciwstawiają się dalszym blokadom

Przywódcy północnych miast uważają, że lokalne ograniczenia blokowania nie działają, są mylące, a nawet przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego.

Liderzy w Manchesterze, Liverpoolu, Newcastle i Leeds zjednoczyli się, aby powiedzieć sekretarzowi zdrowia Mattowi Hancockowi, że nie będą popierać dalszych „ekonomicznych blokad” i wezwali nowe mocarstwa, aby stawić czoła odrodzeniu. Połączenia pojawiły się, gdy w Wielkiej Brytanii wskaźnik siedmiodniowy wzrósł do 125,7 przypadków COVID-19 na 100 000 osób z 63,8 tydzień temu.
We wspólnym liście do Hancocka przywódcy rad miejskich Leeds, Manchester i Newcastle - Judith Blake, Sir Richard Leese i Nick Forbes - dołączyli do burmistrza Liverpoolu Joe Andersona, aby powiedzieć, że są „bardzo zaniepokojeni” wzrostem liczby spraw. Politycy Partii Pracy napisali: „Istniejące ograniczenia nie działają, dezorientując społeczeństwo, a niektóre, jak zasada 22:00, przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych”.

Wezwali również do dodatkowych uprawnień do karania tych, którzy łamią przepisy, do opracowania nowych ograniczeń przez policję, radę i ekspertów ds. Zdrowia publicznego oraz do lokalnie kontrolowanego systemu testów i śledzenia.
Profesor Edmunds, który zasiada w naukowej grupie doradczej ds. Sytuacji kryzysowych (Sage), również zgodził się, że lokalne środki zawiodły i powiedział, że potrzebne są bardziej rygorystyczne ograniczenia blokujące, aby opanować pandemię. Dodał: „Te lokalne ograniczenia, które zostały wprowadzone w większości północnej Anglii, naprawdę nie były zbyt skuteczne. Musimy podjąć znacznie bardziej rygorystyczne środki, nie tylko w północnej Anglii, musimy to zrobić w całym kraju i przywrócić kontrolę nad epidemią”. Powiedział, że obecne środki rządu „lekkiego dotyku” po prostu opóźniają nieuniknione. "W pewnym momencie wprowadzimy bardzo rygorystyczne środki, ponieważ będziemy musieli, gdy szpitale zaczną się naprawdę zapełniać. Szczerze mówiąc, lepszą strategią jest wprowadzenie ich teraz na miejsce”. - stwierdził. (Źródło: express.co.uk)

Powrót na górę