MenuPodróże: Dwa testy mogą skrócić kwarantannę pasażerów do zaledwie czterech dni

  • Napisane przez  goniec.com
Podróże: Dwa testy mogą skrócić kwarantannę pasażerów do zaledwie czterech dni

Szefowie ds. Podróży wzywają ministrów do wprowadzenia systemu dwóch testów dla podróżnych, który mógłby skrócić okres kwarantanny do zaledwie czterech dni po tym, jak sondaż wykazał, że był on znacznie bardziej popularny wśród pasażerów niż pojedynczy test wymagający nawet ośmiu dni w domu.

Mówi się, że sekretarz transportu Grant Shapps rozważa obie opcje przed oczekiwanym oświadczeniem Commons w poniedziałek, mającym na celu ułatwienie Brytyjczykom podróżowania za granicę tej zimy. System preferowany przez branżę turystyczną wymagałby od pasażerów uzyskania negatywnego wyniku podczas podróży zagranicznej do 48 godzin przed podróżą do domu. Mogliby przedstawić swoje negatywne zaświadczenie z testu wraz z formularzem lokalizacji pasażera, który każdy podróżny musi wypełnić po przybyciu do Wielkiej Brytanii.

Następnie poddawali kwarantannie przez cztery dni przed przystąpieniem do drugiego prywatnego testu piątego dnia. Drugi negatywny wynik pozwoliłby im wyjść z domu. Inną opcją jest pojedynczy test po przybyciu, po którym następuje dłuższa kwarantanna do ośmiu dni. Ankieta przeprowadzona przez firmę konsultingową z branży turystycznej Agencja PC pokazuje, że ponad 90 procent podróżnych preferuje opcję czterodniową, mimo że byłaby ona droższa. Obecnie prywatne testy wymazów kosztują około 150 funtów, ale oczekuje się, że spadną do około 35 funtów, gdy testy LAMP na bazie śliny zaczną być szeroko dostępne tej jesieni. Paul Charles, dyrektor naczelny The PC Agency, powiedział: „Proponowany system dwóch testów nic nie kosztuje rząd. Uniknięcie testu po przylocie pozwoliłoby również zaoszczędzić pasażerom kolejki ”. (Źródło: standatrd.co.uk)

Powrót na górę