MenuOgłoszono obostrzenia wobec dzielnicy Londynu 

  • Napisane przez  goniec.com
Ogłoszono obostrzenia wobec dzielnicy Londynu 

Gmina Londynu zakazała mieszania gospodarstw domowych „chyba że jest to absolutnie konieczne”. Obostrzenia dotknęły ludzi mieszkających we wschodniej dzielnicy Londynu. 

Mieszkańcy Tower Hamlets zostali poproszeni o zrobienie wszystkiego, co w ich mocy, aby chronić siebie nawzajem po tym, jak w zeszłym tygodniu stolica znalazła się na krajowej liście obserwacyjnej. Burmistrz John Biggs napisał list otwarty, ostrzegając, że w gminie odnotowano jedną z najwyższych liczby przypadków w mieście. Powiedział: „Mając to na uwadze, teraz jest czas na podjęcie dalszych działań. Nie ma wątpliwości, że obecne przepisy krajowe stanowią minimum i radzę wszystkim, abyście zrobili wszystko, co w ich mocy, aby się wzajemnie chronić. Nasze indywidualne działania mają konsekwencje dla nas wszystkich."

Według danych rządowych, w Tower Hamlets tygodniowo zachorowalność wynosi 46,3 na 100 000 osób, przy łącznej liczbie zarejestrowanych 1438 przypadków. Oznacza to, że dzielnica ma trzeci najwyższy wskaźnik Covid-19 w Londynie.  Burmistrz Biggs powiedział, że chociaż „zróżnicowane społeczności” w Tower Hamlets „sprawiają, że dzielnica jest wspaniała”, oznacza to, że wielu mieszkańców jest bardziej podatnych na koronawirusa. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę