MenuBoris Johnson: Nie zawaham się przed nałożeniem dalszych ograniczeń

  • Napisane przez  goniec.com
Boris Johnson: Nie zawaham się przed nałożeniem dalszych ograniczeń

Premier Boris Johnson mówił wczoraj na konferencji prasowej,  że Wielka Brytania jest w „krytycznym momencie”, a rosnąca liczba przypadków i zgonów pokazuje, dlaczego jego plan jest tak ważny. Przekonywał, że nowe środki mające na celu rozwiązanie problemu wzrostu liczby przypadków koronawirusa „będą wymagały czasu”.

Premier przyznał również, że nie zawaha się” przed nałożeniem dalszych ograniczeń, jeśli zajdzie taka potrzeba. Główny doradca naukowy, Sir Patrick Vallance, powiedział: „W tej chwili nie mamy tego pod kontrolą. Nie ma tu żadnego powodu do samozadowolenia” - dodał. Najnowsze dane liczbowe dotyczące koronawirusa w Wielkiej Brytanii wykazały, że było kolejnych 7 108 przypadków i 71 zgonów.

W zeszłym tygodniu B. Johnson wprowadził ograniczenia, w tym godzinę zamknięcia pubów, barów i restauracji w Anglii o godzinie 22, z podobnymi ogłoszeniami w Szkocji i Walii oraz limit 15 osób na wesela. Od tego czasu weszły w życie kolejne lokalne blokady, w tym w północno-wschodniej Anglii , gdzie gospodarstwom domowym zakazuje się mieszania w pomieszczeniach. Na konferencji prasowej na Downing Street Johnson powiedział również, że naród może „z ufnością” stawić czoła zimie, ponieważ jest teraz lepiej przygotowana niż w marcu. Przygotowania obejmują 500 000 testów dziennie do końca października, 2 000 łóżek w siedmiu szpitalach Nightingale oraz czteromiesięczny zapas sprzętu ochronnego (PPE), takiego jak maski, fartuchy i daszki. Powiedział, że podwoili liczbę respiratorów w NHS do 31 500 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Rząd podał, że we wtorek było 312 pacjentów Covid-19 w łóżkach z mechanicznym wentylatorem, a w szpitalu łącznie 2252 . (Źródło: bbc.com)

 

Powrót na górę