MenuCOVID 19: Każda dzielnica Londynu znalazła się na rządowej liście obserwacyjnej

  • Napisane przez  goniec.com
COVID 19: Każda dzielnica Londynu znalazła się na rządowej liście obserwacyjnej

Wszystkie z 32 dzielnic Londynu zostały umieszczone na oficjalnej liście obserwacyjnej rządu, co podkreśla, że ​​są one obszarami budzącymi niepokój.

Następuje po tym, jak burmistrz Londynu Sadiq Khan spotkał się z przywódcami rady i Borisem Johnsonem wzywając do dalszych działań, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w Londynie. Dowodził, że opóźnienia w testowaniu maskują prawdziwy wzrost liczby przypadków i twierdzi, że zamiast tego można to zobaczyć w zwiększonych 111 wezwaniach, przyjęciach do szpitali i wezwaniach do lekarzy pierwszego kontaktu.

Rząd opublikował listę obserwacyjną z tego tygodnia w swoim cyklicznym  raporcie, który śledzi, jak wirus rozprzestrzenił się w ciągu ostatniego tygodnia. Lista jest tworzona na podstawie szeregu czynników, w tym wskaźników nowych przypadków wykrytych na danym obszarze, przyjęć do szpitali i określonych epidemii w społecznościach.

Lista obserwacyjna wyróżnia trzy kategorie problemów:

obszar (y) budzący obawy - miejsca, w których występuje wysoka częstość zachorowań i gdzie obszar lokalny podejmuje ukierunkowane działania w celu zmniejszenia częstości występowania, takie jak dodatkowe badania w domach opieki i większe zaangażowanie społeczności z grupami wysokiego ryzyka;

obszar (y) wymagające wzmocnionego wsparcia - dla obszarów o średnim / wysokim ryzyku interwencji, w których istnieje bardziej szczegółowy plan, uzgodniony z zespołem krajowym i zapewniane są dodatkowe zasoby w celu wsparcia zespołu lokalnego, takie jak ekspertyza epidemiologiczna lub dodatkowe możliwości testowania mobilnego;

obszar (y) interwencji - gdzie istnieje rozbieżność w stosunku do środków stosowanych w pozostałej części Anglii ze względu na znaczenie rozprzestrzeniania się wirusa, z wdrożonym szczegółowym planem działania i lokalnymi zasobami powiększonymi przy wsparciu krajowym.

Wszystkie londyńskie gminy są obecnie wymienione jako obszary budzące niepokój. (Źródło: my.london.news)

Powrót na górę