Logo
 Wydrukuj tę stronę

Blokada COVID: Kolejne miasta trafiają na brytyjską listę

Blokada COVID: Kolejne miasta trafiają na brytyjską listę

Ograniczenia związane z blokadą wejdą w życie na obszarach hrabstw Cardiff i Swansea, a także w mieście Llanelli.

Wejdą one w życie w Llanelli, Carmarthenshire, w sobotę o godzinie 18:00 czasu polskiego oraz w dwóch największych miastach Walii w niedzielę od godziny 18:00. Oznacza to, że 1,5 miliona ludzi, czyli około połowa populacji, zostanie zablokowanych. Jednak liczba przypadków w Caerphilly, w pierwszym obszarze do zamknięcia, znacznie się zmniejszyła, powiedział minister zdrowia Vaughan Gething. Dodał, że mieszkańcy Cardiff i Swansea nie powinni „traktować tego weekendu jako ostatecznej eksplozji”. W ciągu ostatnich siedmiu dni 85 ze 109 przypadków w Carmarthenshire miało miejsce w Llanelli, gdzie wskaźnik infekcji wynosi 151,6 na 100 000 osób, w porównaniu z 57,7 w całym hrabstwie.

Blokada Llanelli jest pierwszą, która nie obejmuje całego obszaru władz lokalnych. Wyszukiwarka kodów pocztowych zostanie udostępniona online, aby wyjaśnić, które obszary są objęte blokadą, powiedział Gething. Większość przypadków w Llanelli dotyczy ludzi utrzymujących się towarzysko bez dystansu społecznego. Burry Port nie będzie objęty ograniczeniami na tym obszarze.

Zgodnie z przepisami nikt nie może wjechać ani opuścić ośmiu hrabstw i jednego miasta bez „rozsądnej wymówki” . Ludzie mogą podróżować poza ten obszar z ograniczonej liczby powodów. Obejmują one chodzenie do pracy, jeśli nie są w stanie pracować w domu, chodzenie do szkoły, opiekę, kupowanie żywność lub środków medycznych osobie nieporadnej. (Źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com