MenuWielka Brytania: Szczepienia przeciw grypie ograniczone ze względu na duże zapotrzebowanie

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Szczepienia przeciw grypie ograniczone ze względu na duże zapotrzebowanie

Farmaceuci i przychodnie lekarskie muszą ograniczać szczepienia przeciw grypie do grup najbardziej zagrożonych ze względu na zwiększone zapotrzebowanie. Sieć Boots zawiesiła swój system rezerwacji spotkań dla osób spoza grup szczególnie wrażliwych, w tym osób w wieku powyżej 65 lat.

Stwierdzono, że stoi w obliczu „bezprecedensowego zapotrzebowania” na szczepienia, ale NHS England twierdzi, że dostępna jest wystarczająca ilość zapasów. W ciągu najbliższych kilku tygodni prawdopodobne jest, że zimowa grypa zacznie krążyć obok koronawirusa. Potencjalnie będzie to dodatkowe wyzwanie dla i tak już rozciągniętego systemu opieki zdrowotnej. W tym roku w Anglii, Walii i Irlandii Północnej po raz pierwszy szczepionka przeciw grypie zostanie zaoferowana osobom w wieku powyżej 50 lat i powyżej 55 lat w Szkocji. Ale stanie się to dopiero po podaniu szczepionki osobom, które zwykle otrzymują bezpłatne szczepionki w ramach NHS - w tym osobom powyżej 65 roku życia, kobietom w ciąży i osobom cierpiącym na choroby płuc lub cukrzycę.

W oświadczeniu Boots powiedział: „W tym roku nasi klienci byli bardziej niż kiedykolwiek świadomi kwestii ochrony zdrowia siebie i swoich rodzin, a ochrona przed grypą była dla wielu z nas priorytetem. W rezultacie widzieliśmy więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej rezerwujących szczepienia przeciw grypie”. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę