MenuLondyńskie pogrzeby mają być transmitowane na żywo. Żałobnicy mają je oglądać z domu

  • Napisane przez  goniec.com
Londyńskie pogrzeby mają być transmitowane na żywo. Żałobnicy mają je oglądać z domu

Planowane jest transmitowanie pogrzebów na żywo z cmentarza prowadzonego przez City of London. Z powodu pandemii koronawirusa liczba żałobników została ograniczona.

Według statystyk London Resilience, cmentarz i krematorium City of London we wschodnim Londynie przeprowadziło prawie jedną piątą wszystkich londyńskich pochówków i 12 procent wszystkich londyńskich kremacji w ciągu czterech miesięcy pandemii. Pracownicy chcą, aby w razie potrzeby pogrążeni w żałobie przyjaciele i krewni mogli zostać objęci usługami zdalnie.

Przewodniczący komisji ds. Zdrowia portu, Keith Bottomley, powiedział: „Jakość i niezawodność będą miały w tym podstawowe znaczenie”. (chodzi o połączenie wi-fi). Jak dodał: „Nie chodzi tylko o ludzi w Wielkiej Brytanii. Technologia ta pozwoliłaby krewnym za granicą na uczestniczenie w pogrzebach, którzy nie mogą być fizycznie obecni."

Nadzorca cmentarzy, Gary Burks, powiedział, chce mieć pewność, że technologia będzie dobrze działać dla żałobników. "Nie czułbym się komfortowo oferując coś, gdyby to nie zadziałało w danym dniu” - dodał. Zastępca Henry Pollard powiedział: „Myślę, że niezwykle ważne jest, abyśmy podczas tych nabożeństw mieli dostęp do informacji wizualnej z krematorium. To niezwykle ważna część czyjegoś życia, którą musimy odpowiednio uczcić dla tych pogrążonych w żałobie rodzin”.(Źródło: mylondon.news)

Przypomnijmy, wczoraj premier ogłosił nowe zasady, które mają pomóc powstrzymać koronowirusa. Jedna z nich mówi, że w pogrzebach uczestniczyć może maksymalnie 30 osób. Więcej o zasadach przeczytasz TUTAJ.

 

Powrót na górę