MenuWielka Brytania: Nowe ograniczenia mogą potrwać nawet sześć miesięcy!

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Nowe ograniczenia mogą potrwać nawet sześć miesięcy!

Boris Johnson zaprezentował szereg środków, w tym nakazanie pracownikom biurowym pozostania w domu, jeśli mogą wykonywać swoją pracę bez wracania do biurek. Przyznał, że nowe reguły funkcjonowania mogą potrwać nawet pół roku. 

Nowe środki obejmują:

Przyjęcia weselne zostaną zmniejszone z 30 do 15 - powodując dylematy dla par pobierających się od przyszłego tygodnia. Od poniedziałku będą musieli powiedzieć nawet połowie zaproszonych gości, aby trzymali się z daleka.

Maski należy nosić w restauracjach i barach, z wyjątkiem osób siedzących przy stołach. Wymóg ten, egzekwowany przez grzywny od czwartku, oznacza, że ​​klienci muszą nosić nakrycia twarzy, gdy są pokazywani przy stole i podczas wizyty w toaletach. Personel również musi je nosić.

Plany umożliwienia kibicom ponownego udziału w piłce nożnej w Premier League od przyszłego miesiąca zostały wstrzymane w ramach spowolnienia rządowej „mapy drogowej” prowadzącej do większej swobody.

Zniesiono szereg odstępstw od reguły sześciu, w tym zezwolenie na gromadzenie się większych grup w celu uprawiania sportów halowych. Oznacza to, że piłka nożna pięcioosobowa nie będzie możliwa w hali. Grzywny za złamanie zasady sześciu podwoiły się do 200 funtów za pierwsze wykroczenie.

Pasażerowie i kierowcy taksówek i prywatnych taksówek muszą zgodnie z prawem nosić maski od czwartku.  

Konferencje biznesowe, o których plan działania rządu zakładał, że powrócą w październiku, zostały wstrzymane. 

Puby muszą być zamykane o 22:00 od czwartku, podobnie jak restauracje i kawiarnie. Obsługa kelnerska staje się obowiązkowa, co oznacza brak kolejek przy barze. Miejsca, które łamią zasady, zostaną zamknięte.

W przeciwieństwie do wesel, pogrzeby mogą mieć do 30 osób.

Premier Johnson dał promyk nadziei, że tradycyjne spotkanie bożonarodzeniowe może zostać oszczędzone, mówiąc posłom: „Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdybyśmy odzyskali kontrolę nad wirusem”. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę