MenuKoronawirus: Całe hrabstwo na czerwonej liści. Rekordowa liczba zakażeń

  • Napisane przez  goniec.com
Koronawirus: Całe hrabstwo na czerwonej liści. Rekordowa liczba zakażeń

Greater Manchester został postawiony w stan „czerwonego alarmu”, ponieważ liczba przypadków koronawirusa w całym regionie nadal szybko rośnie. Wszystkie dziesięć gmin znajduje się obecnie na najwyższym poziomie alarmu - co oznacza, że ​​wymagana jest dalsza interwencja - po raz pierwszy podczas pandemii.

Wskaźniki Manchesteru wzrosły powyżej najwyższej liczby przypadków odnotowanych w kwietniu, podczas szczytu wybuchu epidemii w Wielkiej Brytanii. W sobotę odnotowano 100 pozytywnych przypadków przez trzy dni z rzędu. Najwyższa liczba zarejestrowanych w kwietniu wyniosła 73, podał Manchester Evening News. 

Współczynnik zarażenia Greater Manchester jako hrabstwa wzrósł obecnie do 102,34, podczas gdy jego najwyższy wskaźnik w szczytowym okresie pandemii i podczas ogólnokrajowej blokady wyniósł 75,5. W międzyczasie wskaźnik infekcji Stockport i Trafford wzrósł do ponad 50 przypadków na 100 000, co oznacza pierwszy raz od kwietnia, kiedy te dwie gminy osiągnęły te wartości. Liczby w Bury i Oldham również nadal rosną, osiągając poziomy odpowiednio 119,9 i 127,8. Dane liczbowe dotyczące Bolton, który ma najwyższe wskaźniki infekcji w Wielkiej Brytanii, zasadniczo pozostają takie same od zeszłego tygodnia. Jednak Rochdale po raz pierwszy odnotował wskaźnik powyżej 100, pokazują najnowsze dane Public Health England obejmujące tydzień do 16 września. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę