MenuBoris Johnson: Druga fala pandemii dotarła do Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  goniec.com
Boris Johnson: Druga fala pandemii dotarła do Wielkiej Brytanii

Boris Johnson powiedział, że druga fala pandemii, której od dawna się obawiano, dotarła do Wielkiej Brytanii, a nowe przypadki koronawirusa w Anglii podwoiły się w ciągu ostatniego tygodnia.

 

Premier powiedział, że nie chce stawiać kraju w kolejnej narodowej blokadzie, ale ostrzegł, że rząd może być zmuszony do „zintensyfikowania działań, aby obniżyć wskaźnik infekcji”. Widzimy teraz nadchodzącą drugą falę… oczywiście będziemy mieć wszystko pod kontrolą” - stwierdził. Dodał, że "w miarę postępu choroby oczywiście będziemy musieli podjąć dalsze środki”. W międzyczasie burmistrz Londynu, Sadiq Khan, nalegał, aby nie było żadnych opóźnień, mówiąc: „Jestem przekonany, że nie powinniśmy czekać, jak to miało miejsce sześć miesięcy temu, zanim ten wirus ponownie wymknie się spod kontroli. akcja. Najlepszą rzeczą zarówno dla zdrowia publicznego, jak i dla gospodarki są nowe ograniczenia nakładane wcześnie, a nie pełna blokada, gdy jest już za późno - ale rząd musi pilnie zapewnić w pełni funkcjonujący system testowania” - powiedział. „Zdecydowanie wzywam wszystkich londyńczyków do zachowania jak największej ostrożności w ten weekend. Proszę bardzo uważnie przemyśleć swoje działania - ściśle przestrzegać zasad dystansu społecznego, regularnie myć ręce i zakładać zakrycie twarzy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa”.

Ich komentarze pojawiły się, gdy nowe potwierdzone codzienne przypadki koronawirusa osiągnęły 4322 - najwięcej od 8 maja - i odnotowano kolejne 27 zgonów. Liczba R , która pokazuje rozprzestrzenianie się wirusa, wynosi teraz od 1,1 do 1,4.

Ponieważ liczba przypadków COVID-19 podwaja się co siedem do ośmiu dni, rząd rozważa wprowadzenie ogólnokrajowych ograniczeń na krótki okres, aby spróbować „spiąć” wirusa i spowolnić rozprzestrzenianie się choroby. (Źródło: sky.news.com)

Powrót na górę