MenuKrajowa blokada? Sekretarz zdrowia: rząd zrobi wszystko, co konieczne"

  • Napisane przez  goniec.com
Krajowa blokada? Sekretarz zdrowia: rząd zrobi wszystko, co konieczne"

Pojawiają się głosy, że w przyszłym tygodniu może zostać ogłoszona dwutygodniowa blokada narodowa. Miałaby ona zostać wprowadzona w październiku. 

Na spotkaniu rządu, które odbyło się w środę wieczorem, czołowi brytyjscy naukowcy zasugerowali, że połowa semestru może być dobrym momentem na zamknięcie kraju, aby szkoły pozostały nietknięte, twierdzi Financial Times . Odrębny raport BBC twierdzi, że „kilkutygodniowa przerwa w obwodzie” spowodowałaby, że szkoły i większość miejsc pracy pozostałyby otwarte, ale firmy z branży hotelarskiej mogą zostać zmuszone do zamknięcia. Nie podjęto jeszcze żadnych zdecydowanych decyzji, ale główny doradca naukowy rządu i lekarz przepowiedział „znaczną liczbę zgonów” do końca października, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, powiedział Financial Times. REKLAMA

Boris Johnson powiedział wcześniej, że jest zdecydowanie przeciwny drugiej blokadzie narodowej i jak przyznał będzie to „katastrofalne” dla gospodarki. Źródło rządowe stwierdziło: „Istnieje różnica między brakiem chęci powrotu do kolejnej blokady a koniecznością powrotu”. Dzieje się tak, gdy liczba pozytywnych przypadków podwaja się co siedem do ośmiu dni w Anglii, zgodnie z analizą statystyczną z Imperial College London i Ipsos Mori.

Znaczna część decyzji w sprawie drugiej krajowej blokady jest uzależniona od sukcesu „zasady sześciu”. Źródło rządowe stwierdziło: „Jeśli to nie zadziała, pojawi się cały szereg niesmacznych opcji”. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział dziś rano, że nowa krajowa blokada będzie „ostatnią linią obrony” przed koronawirusem, ale rząd „zrobi wszystko, co konieczne”.

Obecnie w blokadzie lokalnej zostaje dwa miliony ludzi. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę