MenuObowiązkowa kwarantanna dla podróżujących z UK do UE?

  • Napisane przez  goniec.com
Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących z UK do UE?

Mieszkańcy Wysp podróżujący do Unii Europejskiej mogą wkrótce zostać poddani kwarantannie po przybyciu na miejsce, ponieważ kraje rozważają, czy przyjąć ujednolicony próg narzucenia zasad samoizolacji. 

Komisja Europejska naciska na państwa członkowskie, aby przyjęły niedawno opublikowany system kwarantanny „sygnalizacji świetlnej”, tak aby cały blok stosował te same kryteria ograniczania podróży.  W systemie UE środki kwarantanny byłyby stosowane wobec wszystkich przybywających z krajów, w których występuje ponad 50 przypadków koronawirusa na 100 000 osób w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a wskaźnik pozytywnych testów przekracza 3%. Niedawny wzrost liczby przypadków oznacza, że ​​Wielka Brytania ma obecnie wskaźnik infekcji wynoszący 51,1 na 100 000 i wskaźnik pozytywnych testów wynoszący 6 procent - obie wartości powyżej progu UE. The Telegraph powiedział, że Francja, Hiszpania, Niemcy i Holandia opowiadają się za ustandaryzowanym systemem. Uważa się jednak, że chcieliby zachować możliwość jednostronnego działania w ramach kwarantanny, aby mogli zmieniać ograniczenia, gdy uznają to za stosowne.  Finlandia zamierza wprowadzić zaktualizowane środki kwarantanny od tego weekendu. Jego system mówi, że przylot z krajów, w których jest 25 przypadków na 100 000 będzie musiało zostać poddanych kwarantannie i poddanych testom. 
Komisja Europejska opublikowała swoje plany „sygnalizacji świetlnej” na początku września w celu ujednolicenia przepisów w całej Europie. W jego systemie kraje o wskaźniku infekcji powyżej 50 na 100 000 zostałyby dodane do „czerwonej listy”, podczas gdy kraje z odsetkiem od 25 do 50 znalazłyby się na „bursztynowej liście”.  Kraje o wskaźniku infekcji niższym niż 25 na 100 000 zostałyby dodane do „zielonej listy”. Osoby podróżujące z krajów z „czerwonej listy” otrzymywały polecenie poddania kwarantannie lub poddania się badaniom.  Zgodnie z propozycjami Komisji Europejskiej Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób będzie co tydzień publikować mapę z najnowszymi kodami kolorów stosowanymi w każdym kraju. Blok przyznał, że chce wprowadzić „dobrze skoordynowane, przewidywalne i przejrzyste podejście do ograniczeń w podróżowaniu”, które zastąpiłoby obecny „kalejdoskop indywidualnych środków”. (Źródło: dailymail.co.uk)

Powrót na górę