MenuWeszły nowe obostrzenia: Dziadkowie nie mogą zajmować się wnukami

  • Napisane przez  goniec.com
Weszły nowe obostrzenia: Dziadkowie nie mogą zajmować się wnukami

Nowe środki blokujące weszły w życie w West Midlands po wzroście liczby przypadków koronawirusa. Mieszkańcom Birmingham, Sandwell i Solihull nie wolno spotykać się z innymi osobami, które nie są częścią ich gospodarstwa domowego lub bańki wspierającej, w domach lub ogrodach.

Ograniczenia dotyczą około 1,6 mln osób i są zgodne z szerszymi zasadami, które weszły w życie w poniedziałek. Pojawia się również po tym, jak przewodniczący rady Birmingham powiedział w piątek, że „nieustępliwy” wirus nie „osłabł”. Burmistrz West Midlands Andy Street ostrzegł ludzi, że muszą przestrzegać nowych ograniczeń lub stawić czoła jeszcze ostrzejszym środkom. „Wykorzystamy te ograniczenia, przyjrzymy się, jak zmieniają się liczby, a jeśli są one niewystarczające, być może będziemy musieli pójść dalej” - powiedział w niedzielę pan Street .

Zgodnie z nowymi przepisami ludzie nie mogą spotykać się z innymi osobami, które nie są w ich domu lub nie wspierają bańki, w pomieszczeniach lub w prywatnych ogrodach. Rada Miejska Birmingham stwierdziła, że ​​ludzie nadal mogą chodzić do sklepów, restauracji i innych miejsc, w maksymalnie sześcioosobowej grupie z więcej niż jednego gospodarstwa domowego, ale nakazała im „czujność”.

Te nowe ograniczenia powodują problemy w opiece nad dziećmi, ponieważ niektórzy rodzice są niezadowoleni , że dziadkowie nie mogą opiekować się dłużej dziećmi, aczkolwiek mogą spotkać się w pubach i restauracjach. Poseł Solihull Julian Knight wezwał do złagodzenia reguły, podczas gdy dr Justin Varney, dyrektor ds. Zdrowia publicznego rady miejskiej Birmingham, przyznał się do problemu i powiedział, że „pracują nad tym”. „Jest to problem nie tylko dla Birmingham, Sandwell i Solihull, ale także dla Bolton w Greater Manchester, wszędzie gdzie ograniczenia mają dokładnie te same problemy, ze sposobem, w jaki zostało napisane zwolnienie, uniemożliwia członkom rodziny opiekę nad dziećmi, a to oznacza znaczący wpływ na wiele, wiele rodzin - powiedział. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę