MenuWielka Brytania: Kraj stoi w obliczu „twardej blokady”

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Kraj stoi w obliczu „twardej blokady”

Wielka Brytania musi działać szybko, aby powstrzymać wzrost przypadków koronawirusa poza kontrolą, z opóźnieniem nawet kilkudniowym, potencjalnie „niebezpiecznym”, powiedział naukowiec, który doradza rządowi. 

Peter Openshaw, profesor medycyny eksperymentalnej w Imperial College w Londynie, powiedział, że „strużka” przypadków może przekształcić się w „kaskadę”, dodając, że jeśli ludzie nie będą teraz przestrzegać „zasady sześciu”, wówczas kraj będzie wracał do „ twarda blokada ”. Jego komentarze pojawiają się, gdy rosną obawy związane ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 w domach opieki, co skłoniło rząd do wysłania ostrzeżenia do świadczeniodawców, aby zwrócić uwagę na rosnące wskaźniki i wezwać do działania.List, wysłany w piątek, wzywa szefów opieki do „podjęcia niezbędnych działań w celu zapobiegania i ograniczania epidemii”, wskazując, że w ciągu ostatnich trzech dni nastąpił wzrost powiadomień o przypadkach koronawirusa w domach opieki.W tej chwili najbardziej dotknięta jest siła robocza, ale list mówi, że „wyraźnie” istnieje ryzyko, że wirus rozprzestrzeni się na mieszkańców, aw niektórych przypadkach już się rozprzestrzenił.

Raport Departamentu Zdrowia, oznaczony jako „oficjalnie wrażliwy”, został również rozesłany w piątek, mówiący, że według Sunday Times od początku miesiąca liczba koronawirusów zarejestrowanych w testach satelitarnych, stosowanych w domach opieki, wzrosła czterokrotnie . Gazeta podała również, że sekretarz zdrowia Matt Hancock otrzymał w środę nagłe powiadomienie, w którym stwierdzono, że epidemie wykryto w 43 domach opieki.

Rzeczniczka Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej powiedziała: „Podczas naszej reakcji na koronawirusa robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić ochronę wszystkim pracownikom i mieszkańcom domów opieki”. Profesor Openshaw, członek grupy doradczej ds. Nowych i powstających wirusów układu oddechowego (NERVTAG), która doradza rządowi w sprawie zagrożeń stwarzanych przez nowe i pojawiające się wirusy układu oddechowego, powiedział, że jeśli wirus znajduje się w domach opieki, nieuchronnie doprowadzi to do przyjęć do szpitala i zgonów .W międzyczasie Sunday Telegraph poinformował, że nawet 4,5 miliona osób uznanych za zagrożone poważną chorobą wywołaną przez Covid-19 zostanie poproszonych o ponowne pozostanie w domu lub udzielenie dostosowanych porad dotyczących ochrony, jeśli liczba przypadków wzrośnie do niebezpiecznego poziomu. Gazeta stwierdziła, że ​​osoby, które zidentyfikowały nowy „model ryzyka” oparty na czynnikach takich jak stan zdrowia, wiek, płeć i waga, otrzymają listy zawierające konkretne porady.

Plan ma początkowo działać na obszarach o poważnych poziomach infekcji, ale urzędnicy są gotowi wdrożyć go w całym kraju, jeśli zajdzie taka potrzeba, poinformowało źródło.Według gazety, uważa się, że premier Boris Johnson rozważa wprowadzenie godziny policyjnej o 22.00 lub 23.00 w restauracjach, barach i pubach, jeśli lokalne środki nie są w stanie opanować rozprzestrzeniania się wirusa. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę